Mezőgazdasági termelés

Az Európai Bizottság LIFE programja által támogatott és a Francia Állattenyésztési Intézet által koordinált LIFE Green Sheep projekt célja az alacsony szén-dioxid-kibocsátású juhtenyésztési rendszerek alkalmazásának előmozdítása, a gazdaságok technikai, gazdasági, környezeti és társadalmi fenntarthatóságának biztosítása, és ezáltal az éghajlatváltozás és az állattenyésztés közötti kölcsönhatások javítása. A LIFE Green Sheep projekt első európai szemináriuma 2022. október 3-án, online formában kerül megrendezésre.

Az Európai Bizottság LIFE programja által támogatott, 2020 októberében indult 5 éves Green Sheep projektben 5 európai ország, Franciaország, Írország, Olaszország, Románia és Spanyolország vesz részt, mely országok az EU juhhús-termelésének 47%-át és a juhtej-termelés 63%-át adják.

A Francia Állattenyésztési Intézet (Idele) által koordinált nemzetközi projekt célja, hogy 12%-kal csökkenjen a juhhús és juhtej előállítás ökológiai lábnyoma, miközben a gazdaságok fenntarthatósága biztosított marad.

Az Idele európai partnereivel ─ Teagasc, Ibna, Agris, Laore, Sassari Egyetem, Neiker, Lurgintza, Oviaragon és Itacyl ─ együttműködésben, összesen 1 637 európai juhgazdaság bevonásával kívánja az alacsony szén-dioxid-kibocsátású juhtenyésztési rendszerek alkalmazását előmozdítani, a gazdaságok technikai, gazdasági, környezeti és társadalmi fenntarthatóságát biztosítani, és ezáltal az éghajlatváltozás és az állattenyésztés közötti kölcsönhatásokat javítani.

Az európai juhtenyésztés ökológiai lábnyomának csökkentése érdekében az összesen 4,612,221 € költségvetési keretből a projekt során az alábbi demonstrációs és terjesztési intézkedéseket kívánják megvalósítani:

-  Az ÜHG-kibocsátás és a szén-dioxid-tárolás felmérése 1 355 európai gazdaságban.

-  A juhászatok fenntarthatóságának értékelése a cselekvési szintek hatékonyságának garantálása és a szennyezés elkerülése érdekében - 255 európai gazdaság vesz részt az ÜHG-kibocsátás csökkentését célzó cselekvési tervek kidolgozásában és végrehajtásában.

-  Az ÜHG-kibocsátás csökkentésére szolgáló eszközök bemutatása és terjesztése a projektben részt vevő 143 tanácsadó bevonásával.

-  A juhtenyésztési ágazat igényeihez igazított közös, európai megközelítés kidolgozása.

A projekt végrehajtásának várható eredményei:

- Az ökológiai lábnyom és fenntartható teljesítmény megfigyelőközpont létrehozása és működtetése 1 355 bemutató gazdasággal.

- 282 innovatív gazdaság, amelyek alacsony szén-dioxid-kibocsátással és fenntartható módon állítják elő a juhhús- és juhtejet.

- 30 621 tonna CO2-kibocsátás mérséklés a kitűzött 12%-os cél elérése érdekében.

- 143 képzett tanácsadó - a Green Sheep projekt által alkalmazott eszközök, technológiák, valamint a kezdeményezések elsajátítása.

- Az egyes partnerországok juhtenyésztési éghajlat- és fenntartható ütemtervének kidolgozása, amely ismerteti a cselekvési terveket és a projekt által összegyűjtött ismeretanyagok széles körben történő terjesztésére szolgáló partnerségi stratégiát egyaránt.

A LIFE Green Sheep projekt első európai szemináriumára 2022. október 3-án 14:00-16:00 óra között, online formában kerül sor.

Az angol nyelvű szemináriumon történő részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött!

Az eseményre regisztrálni itt tudnak.

(Megjegyzés: A regisztrációs oldal nyelve franciáról angolra a jobb felső sarokban felugró ablakban váltható át!)

NAK/Borovka Zsuzsa

 

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

Őstermelői adatok lekérdezése

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
  • Egyéb NAK megkeresésNAK együttes védjegy használata, Jogsegélyszolgálat, Közérdekű adat megismerési iránti igény, Közhiteles adatbázisban való adatjavítás kérés, Védjegy bejelentés, Egyéb (Egyéb típusú ügy(menet) indítása előtt kérjük, győzödjön meg róla, hogy fenti választható űrlap kategóriák között, nincs-e megfelelő, mert konkrét ügytípus választással az ügyintézési idő jelentősen csökkenthető!)
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám