Az Európai Unió 2023–2027-es időszakra szóló új közös agrárpolitikája (KAP) méltányosabbá, környezetbarátabbá és eredményközpontúbbá teszi a mezőgazdaságot. A 2023-tól induló megreformált KAP korábbi céljai mellett kiemelt fókuszt kap az új ciklusban a kisebb gazdaságokra szabott célzottabb támogatás nyújtása és a fokozott ágazati hozzájárulás az EU környezetvédelmi és éghajlat-politikai céljaihoz, mindezt úgy, hogy a tagállamok számára lehetőséget és a korábbihoz képest nagyobb rugalmasságot biztosít az egyes intézkedések helyi viszonyokhoz történő igazításával. Az uniós előírásoknak megfelelően hazánk Stratégiai Tervében a korábbiakhoz képest jelentősebb szerepet kapott a fenntarthatóság, ugyanakkor a magyar kormány az intézkedések megalkotásakor - a nemzeti társfinanszírozás mértékének emelésével - arra is törekedett, hogy egyensúlyba kerüljenek a környezeti és versenyképességi szempontok.
KÖZVETLEN KIFIZETÉSEK
VIDÉKFEJLESZTÉSI PÁLYÁZATOK
VONATKOZÓ HÍREK
Magyarország elkötelezett a sikeres agrárgeneráció-váltás elősegítése mellett. A Közös Agrárpolitika hazai Stratégiai Tervében vázolt beavatkozások közül több is támogatja közvetlenül a mezőgazdasági pálya vonzóvá tételét a fiatal mezőgazdasági termelők és…
2023-tól megváltozik a területalapú támogatások rendszere és megjelenik egy új támogatási forma az Agro Ökológiai Program (AÖP), amelynek célja a környezeti és természeti értékek megőrzése. A talaj, a felszíni és…
A vidékfejlesztés szakpolitikai jelentősége az ezredforduló óta az európai Unióban és Magyarországon egyaránt növekszik. Ezt támasztja alá, hogy 2021 júniusában az európai bizottság 2040-ig szóló, erősebb, összekapcsolt, ellenálló és virágzó…
Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)
Adószám: 18399257-2-43
E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu
Zöld szám: +36 80 900 365