Környezetgazdálkodás

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Zöld Támogató Egysége (a továbbiakban NAK ZTE) a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság (a továbbiakban: DINPI) munkatársaival és a Vízőrzőkkel kiegészülve önkéntes lakossági hulladékgyűjtésen vett részt 2025. április 11-én, pénteken Tápióság település határában.

A Tájvédelmi Körzet területén rengeteg és sokféle lakossági hulladékot gyűjtöttünk össze, így két területet is sikerült megtisztítanunk a szeles, ám szerencsére csapadékmentes időben. Csapatunkhoz több családtag is csatlakozott, így óvodás és iskoláskorú gyerekek is részesei voltak ennek a friss levegős „környezeti nevelésnek”. Munkánk után jóleső érzés volt a tiszta mezővédő erdősáv látványa.

Az összegyűjtött hulladékokkal teli zsákokat utánfutóra pakolva lakott területre vittük, ahonnan már szakszerűen elszállította a hulladékgyűjtő jármű.

A nap további részében a Vízőrzők tevékenységét segítettük, amely olyan lelkes természetvédők közössége, akik aktívan részt vesznek a nemzeti park vizes élőhelyeinek megőrzésében és helyreállításában. Munkájuk során például földből, ágakból vagy kaszálékból kisebb gátakat építenek, hogy megakadályozzák az árkok lecsapoló hatását, ezzel segítve a vizes élőhelyek vízmegtartását és természetes állapotuk visszaállítását. Tevékenységük az agrárium szempontjából is kiemelten fontos, mert hozzájárul a mezőgazdasági területek fenntartható vízgazdálkodásához és a természeti erőforrások hosszú távú megőrzéséhez. A vizes élőhelyek helyreállítása és a vízmegtartás segíti a talaj vízháztartásának javítását, mérsékli a kiszáradást és csökkenti az aszálykárokat, ami közvetlenül támogatja a szántóföldi növénytermesztést és a gyepek termőképességét.

A Vízőrzők munkája közösségi alapon szerveződik, önkéntesek, szakemberek és a nemzeti park munkatársai együtt dolgoznak, gyakran kézi eszközökkel, hogy a víz ne folyjon el a területről, hanem a természetes élőhelyeket gazdagítsa. Így mi is vödrökkel és gumicsizmákkal felszerelkezve segítettünk a helyi mocsaras terület hosszabb idejű vízvisszatartását megoldani, kisebb földgátak létesítésével.

A környezet és a természeti környezet védelme kiemelten fontos és komplex feladat. A hulladék megfelelő ártalmatlanítása és a tájkép, mint élőhely javítása az önkéntes szemétszedéssel megvalósult. A víz tájban tartása szintén esszenciális fontosságú, és - mint minden változásra törekvés esetén - a legkisebb aktivitás is sokat számít. Az általunk megépített földgátak révén pár centi vízszint emelést és ezáltal a javuló vízvisszatartást segítettük elő. Németh András, DINPI természetvédelmi őr szavait idézve: „Így nem június közepén, hanem csak június végén fog kiszáradni a terület”.

Tenni szeretnénk és nem csak a virtuális térben az élhető természeti környezet megőrzéséért. Reméljük, példánk és fenti beszámolónk másokat is arra sarkall majd, hogy keressék a hasonló lehetőségeket!

Az eseményen készült videó IDE KATTINTVA tekinthető meg.

 

NAK KAP-hálózat ZTE / Györkös Magdolna, Tuchbandné Varga Orsolya

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

Őstermelői adatok lekérdezése

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
  • Egyéb NAK megkeresésNAK együttes védjegy használata, Jogsegélyszolgálat, Közérdekű adat megismerési iránti igény, Közhiteles adatbázisban való adatjavítás kérés, Védjegy bejelentés, Egyéb (Egyéb típusú ügy(menet) indítása előtt kérjük, győzödjön meg róla, hogy fenti választható űrlap kategóriák között, nincs-e megfelelő, mert konkrét ügytípus választással az ügyintézési idő jelentősen csökkenthető!)
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám