Élelmiszer-feldolgozás

Az Európa 2020 egy olyan európai uniós stratégia, amely az intelligens-, inkluzív- és fenntartható gazdasági növekedést tűzte ki célul. A 2020-ig megvalósítandó feladatok tagállami szinten is megfogalmazzák a nemzeti célokat egyes területekre, de összességében az Unió egységében kívánják a foglalkoztatottság-, termelékenység- és társadalmi kohézió erősödését megvalósítani.


Ezek alapján alakult ki az öt fő stratégiai célterület, melyből az Európai Bizottság által Magyarországra vetített konkrét tagállami vállalások is láthatóak az alábbiak szerint: foglalkoztatottság (75 százalékos arány elérése); kutatás-fejlesztés (1,8 százalékos részesedés a GDP-ből); klímaváltozás és energia-fenntarthatóság (szén-dioxid kibocsájtás csökkentése 10 százalékkal, megújuló energiaforrások 14,65 százalékos használata, pazarlás (energia) csökkentése 2,96 millió tonna olajegyenérték (Mtoe); oktatás (az oktatást korán elhagyók arányának 10 százalék alá csökkentése; küzdelem a szegénység és a társadalmi kirekesztettség ellen (leszakadó réteghez tartozók csökkentése 450.000 főre).

A stratégia megvalósítását intézkedések segítik, melyből a célok alapján az alábbi kezdeményezéseket nevesítették: intelligens növekedés (digitális technikák hasznosítása, innovációbarát környezet létrehozása, fiatalok mozgásban intézkedéscsomag biztosítása); inkluzív növekedés (új képességek és munkahelyek kialakítása, európai platform a szegénység és a társadalmi kirekesztettség ellen); fenntartható növekedés (erőforrás-hatékony növelése, fenntartható gazdaság kialakítása).

Az intelligens növekedés jeles képviselői a német CSB, azaz a „Computer, Software und Beratung” (számítógép, szoftver és tanácsadás) márka alapítói, Dr. Peter Schmitzek és testvére, Karl-Heinz, akik 1977-ben egy német élelmiszerjogi problémakör megoldására az informatikai fejlődést látták megoldásként. Az IT segítségével oldották meg az üzemgazdasági kihívásokat és a receptúraoptimalizálást, amely szemlélethez a cég mai napig, 40 éves fennállását követően is hű maradt. A cég a 90-es évektől folyamatosan terjeszkedett: ma már közel 50 országban foglalkozik ügyfeleivel, 23 országban saját irodával képviselteti magát és 28 nyelven áll rendelkezésre. A vállalatcsoport két tagja a geilenkircheni CSB-System AG - többek között az élelmiszeripari vállalatok, továbbá a kereskedelem vezető ágazati szakértője -, valamint a Svájcban székelő CSB Automation AG, amely ágazatra szabott know-how-ival és kreatív problémamegoldásával vált az automatizálás szakértőjévé. A vállalatcsoport egy helyről kínálja ügyfeleinek a szoftvert, hardvert, a szolgáltatásokat és üzleti tanácsadást, mely optimalizálás számokra ma döntő versenyelőnyt biztosít.

Az élelmiszeripari- és gyakorlati optimalizálásban számtalan szempont létezik. Vegyük alapul a húsipart, ahol bármely folyamat optimalizálható: a beszerzéstől, a darabolástól kezdve a gyártástervezésig, logisztikáig vagy értékesítésig. A CSB ebben az egyik legjobb: feltárja a hibát, mellyel akár 10 százalékos költségcsökkentést érhetnek el; mindemellett a frissesség-, a minőségi színvonal emelése is megvalósul.

A CSB-System 2018. február 5-7. között az élelmiszer legújabb ERP-generációját mutatja be németországi központjában „Meat Business Days 2018” keretében. A rendezvényen megvalósult sikeres példák kerülnek bemutatásra, konkrét vállalatoknál tehetünk látogatást (pl. Rasting), akik megmutatják, hogy a CSB technológiával hogyan javították a mutatóikat, csökkentették a költségeiket és fokozták a minőségüket.


(NAK)

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

Őstermelői adatok lekérdezése

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
  • Egyéb NAK megkeresésNAK együttes védjegy használata, Jogsegélyszolgálat, Közérdekű adat megismerési iránti igény, Közhiteles adatbázisban való adatjavítás kérés, Védjegy bejelentés, Egyéb (Egyéb típusú ügy(menet) indítása előtt kérjük, győzödjön meg róla, hogy fenti választható űrlap kategóriák között, nincs-e megfelelő, mert konkrét ügytípus választással az ügyintézési idő jelentősen csökkenthető!)
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám