REL együttműködés

A sorozat második állomását a kőröshegyi Falu Házában tartották meg. A Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft., a Kislépték Egyesület és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara közös szervezésében megvalósuló eseménysorozat célja, hogy segítse a vidéki térségek fejlődését és a kistermelőket, továbbá tájékoztatást nyújtson a gyakorlati, jogi és marketing kérdésekben.

Az eseményt Poór Gyula, Kőröshegy polgármestere nyitotta meg, aki hangsúlyozta, hogy a helyi kézműves termelők a múlt, a jelen és a jövő értékeit képviselik, akik nap mint nap megküzdenek a multinacionális cégekkel szembeni versenyben.

Fieszl Csaba, a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. Vidék- és Térségfejlesztési Támogató Egységének vezetője arra hívta fel a figyelmet, hogy ezek a szakmai fórumok lehetőséget teremtenek a termelők közötti tapasztalatcserére. Mint fogalmazott, a helyi lehetőségeket és értékeket úgy kell kiaknázni, hogy megélhetési formává és jövőképpé válhassanak.

A rendezvényen Madarász Zoltán, Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Somogy vármegyei elnöke is felszólalt, aki szerint a helyi összefogás és együttműködés révén olyan értékek adhatók át az idelátogatóknak, amelyek maradandó élményeket hagynak maguk után.

A délelőtti programban Deák Ferenc, az Agrárminisztérium Élelmiszerlánc-felügyeleti Főosztályának szakreferense ismertette a kistermelői tevékenység jogi kereteit és aktualitásait. Előadásában biztatta a jelenlévőket, hogy termékeiket minél körültekintőbben és tudatosabban állítsák elő, hiszen a jövő kihívásaira adott válasz a helyi önellátás lehet. Fontos változásként emelte ki, hogy a jövőben nemcsak magánszemélyek, hanem jogi személyek és jogi személyiség nélküli szervezetek is végezhetnek kistermelői tevékenységet. Kitért továbbá a regisztrációs kötelezettségre, a tevékenység engedélyköteles területeire, valamint azokra az élelmiszer-biztonsági szempontból érzékeny területekre, amelyek nem tartozhatnak kistermelői hatáskörbe.

Szegedyné Fricz Ágnes, a Kislépték Egyesület szakmai vezetője, az élelmiszerek jelölési kötelezettségeiről és a hatékony marketinggyakorlatokról tartott előadást. Felhívta a figyelmet a pontos megnevezések fontosságára, különösen az úgynevezett „mindenmentes” ételek esetében. Kiemelte, hogy a legfontosabb, hogy biztonságban legyen az előállító és a fogyasztó is. Előadásában a közelgő jogszabályi változásokat is ismertette, és gyakorlati tanácsokat adott a termékadatlap kitöltéséhez, valamint a tápanyagtartalom feltüntetésének előnyeihez.

A Rövid Ellátási Lánc (REL) alapvetéseit mutatta be Kujáni Katalin, a Kislépték Egyesület elnöke. Hangsúlyozta, hogy a cél a lehető legrövidebb út megtétele a termelőtől a fogyasztóig – legyen az fizikai távolság vagy az értékesítési szereplők száma. Előadásában arra ösztönözte a jelenlévőket, hogy térségi szinten működjenek együtt a termelői piacok szervezésében, egyeztetve azok nyitvatartását és szereplőit, ezzel biztosítva a minőséget.

Fülepi János, az Agrárminisztérium EMVA Agrárfejlesztési Osztályának vezetője, a REL pályázatok nyújtotta lehetőségeket ismertette, hangsúlyozva, hogy az elhangzott szakmai ötletek gyakorlati megvalósításához ezek a támogatások stabil alapot nyújthatnak.

A program zárásaként kerekasztal-beszélgetésre került sor, amelyen több, a helyi termelés és gasztronómia terén aktív szakember vett részt. A beszélgetés középpontjában a jó gyakorlatok, a helyi termékek és borok párosítása, valamint a kistermelők előtt álló trendek és kihívások álltak. Szó esett többek között a logisztikai problémákról, a vágóhidak elérhetőségéről, a szezonalitás kezeléséről, valamint az ezekre adható országos szintű válaszokról.

 

Forrás: HOI VTE - Kislépték Egyesület - NAK

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

Őstermelői adatok lekérdezése

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
  • Egyéb NAK megkeresésNAK együttes védjegy használata, Jogsegélyszolgálat, Közérdekű adat megismerési iránti igény, Közhiteles adatbázisban való adatjavítás kérés, Védjegy bejelentés, Egyéb (Egyéb típusú ügy(menet) indítása előtt kérjük, győzödjön meg róla, hogy fenti választható űrlap kategóriák között, nincs-e megfelelő, mert konkrét ügytípus választással az ügyintézési idő jelentősen csökkenthető!)
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám