REL együttműködés

A NAK Vidékfejlesztési és Szaktanácsadási Igazgatósága „Kistermelők a diverzifikáció útján” című tanulmányút-sorozatot szervezett, amelynek első eseménye a sümegi kistérségben volt október 21-én. A tanulmányút megszervezésében az Éltető Balaton-Felvidékért vidékfejlesztési helyi akciócsoport (HACS) működött közre. A tanulmányút során az érdeklődők a megismert jó gyakorlatokból inspirációt, hasznos tapasztalatokat gyűjtöttek a kistermelői tevékenység fejlesztésével és az alulról jövő termelői együttműködésben rejlő lehetőségekkel kapcsolatosan.


Ukkon a Bébic Szociális Szövetkezet munkájával ismerkedhettek meg a résztvevők. A szövetkezet zöldség- és gyümölcsfeldolgozót üzemeltet, büszkeségük többek között az általuk forgalmazott Ukkberry termékcsalád. Nehézségük, hogy az értékesítési és marketingtevékenységüket még nem tudták úgy felfuttatni, hogy a teljes termelési kapacitást maximálisan kihasználják. Ugyanakkor példaértékűek a tekintetben, hogy a közétkeztetésbe történő beszállítás lehetőségeinek beszűkülését követően képesek voltak a megújulásra, és folyamatosan törekszenek a több lábon állásra. Nemrég Budapesten reggeliző helyként üzemelő mintaboltot és logisztikai központot alakítottak ki, mely átvevőpontként is funkcionál a többi, kiegészítő terméket gyártó szövetkezet számára.

Ezt követően Nemesvámoson a több mint 10 éve működő Terkesvölgyi Családi Birtokot tekintették meg az érdeklődők. A birtok ékessége a heti 2500 liter tejet feldolgozó manufaktúra, kiegészítve színvonalas szálláshellyel és rendezvényhelyszínnel. A családi gazdaság tagjai a növekedést nem a mennyiségi növekedésben, hanem a magasabb hozzáadott érték elérésében látják. Ennek érdekében folyamatosan állatjóléti beruházásokat hajtanak végre, és svájci szakmai kapcsolatok révén fejlesztik szaktudásukat. Szintén a nagyobb hozzáadott érték érdekében az értékesítésben a gasztronómia irányába mozdultak el, mára már termékeik 60%-át vendéglátóegységen keresztül értékesítik. Termékeiket egyre nagyobb arányban kapcsolják össze kiegészítő szolgáltatásokkal, különféle rendezvényeket, pl. csapatépítőket, esküvőket, születésnapokat szerveznek.  A gazdaság folyamatos fejlődés hajtóereje az az, hogy az alapítókon kívül már a következő generáció is bekapcsolódott a munkába, így biztosított a birtok jövője.

Barnagon a település fejlesztési eredményeit, köztük az önkormányzat vegyesboltját – aminek különlegessége a veszteség nélküli helyi termékek polca – tekintették meg a résztvevők. A helyi termékeket a falun áthaladó kerékpáros turisták fogyasztják előszeretettel.

Az ukki szociális szövetkezetben, a nemesvámosi családi birtokban és a barnagi vegyesboltban az a közös, hogy valamennyien az Éltető Balaton-Felvidékért Egyesület, a helyi Leader akciócsoport (HACS) védjegyes tagjai. A vidékfejlesztési egyesület 5 éve működteti az európai Rural Quality védjegyrendszer tagjaként a „Vidék Minősége - Éltető Balaton-Felvidék” védjegyet. Az egyesület egységes arculat és egyéb kommunikációs eszközök (pl. honlap, rendezvények) segítségével népszerűsíti a védjeggyel ellátott, minőségbiztosított helyi termékeket. Továbbá „Éltető Pontok”, helyi termék polcok kialakításával biztosít többletértékesítési lehetőséget a védjegyes helyi termelőknek.


(NAK/Nagy Anikó)

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

Őstermelői adatok lekérdezése

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
  • Egyéb NAK megkeresésNAK együttes védjegy használata, Jogsegélyszolgálat, Közérdekű adat megismerési iránti igény, Közhiteles adatbázisban való adatjavítás kérés, Védjegy bejelentés, Egyéb (Egyéb típusú ügy(menet) indítása előtt kérjük, győzödjön meg róla, hogy fenti választható űrlap kategóriák között, nincs-e megfelelő, mert konkrét ügytípus választással az ügyintézési idő jelentősen csökkenthető!)
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám