Élelmiszer-feldolgozás

Az ISO/IEC 17025:2005 szabvány felülvizsgálata a végső szakaszba lépett.


Az ISO és az IEC (International Electrotechnical Commission) által közösen kidolgozott Vizsgáló- és kalibráló laboratóriumok felkészültségének általános követelményeiről szóló szabvány új verziója felváltja a 2005-ös verziót, és az év végéig közzétételre kerül. A szabvány évek alatt vált nemzetközi referenciává a vizsgáló és kalibráló laboratóriumok számára, amelyek bizonyítani szeretnék, hogy az eredményeik megbízhatóak. Az ISO/IEC 17025 követelmények olyan sorát tartalmazza majd, amelyek lehetővé teszik a laboratóriumok számára eredményeik tökéletesítését.

A laboratóriumi környezet erőteljes megváltozása, 2005 - a szabvány közzététele - óta tette indokolttá a felülvizsgálatot és a változások integrálását.

A bevezetésre váró főbb változások:
1)    A folyamatszemlélet ezentúl megfelel az új szabványoknak, mint az ISO 9001, az ISO 15189, és az
ISO /IEC 17021-1. A felülvizsgált szabvány a feladatok és lépések részletes leírása helyett a folyamat eredményét emeli ki.

2)    Egyre nagyobb figyelmet kap az informatika, hiszen napjaink laboratóriumaiban infokommunikációs rendszerekkel dolgoznak - vagyis a számítástechnika, és a távközlés különböző eszközeivel -, ezért az informatikára összpontosítva a szabvány már elismeri, és beépíti a számítógépes rendszerek, elektronikus nyilvántartások, elektronikus eredmények, és jelentések készítését.

3)    A szabvány új verziója tartalmaz egy fejezetet a kockázatalapú gondolkodásról, és ismerteti a közös vonásokat az ISO 9001:2015 Minőségirányítási rendszerek új verziójával.

4)    A terminológia korszerűsítve lett. A szakma sajátos szavainak és kifejezéseinek összessége jobban kell, hogy illeszkedjen a mai világhoz, ugyanis a nyomtatott kézikönyvek, feljegyzések és jelentések lassan megszűnnek az elektronikus verziók mellett.

5)    A hatályos megfelelőségértékelési szabványokhoz történő igazításhoz (MSZ EN ISO/IEC 17021:2007, MSZ EN ISO/IEC 17000:2005) új felépítés került elfogadtatásra.   

6)    Az alkalmazási terület felülvizsgálata megtörtént, hogy kiterjedjen az összes laboratóriumi tevékenységre.

 


(Forrás: https://www.iso.org/news/ref2212.html)

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Ügyfélszolgálati irodák elérhetőségei

Őstermelői adatok lekérdezése

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám