Élelmiszer-feldolgozás

Az agrárexport dinamizálása – különös tekintettel a feldolgozott termékek és technológiák exportjára – kiemelt nemzeti érdek.

Az exportfejlesztés különféle aspektusait, lépéseit illetően a Nemzeti Agrárgazdasági Kamarán kívül számos hazai és európai uniós nonprofit, illetve állami szervezet, kezdeményezés nyújt segítséget, amelyet a hazai agrárélelmiszeripari vállalkozások is igénybe vehetnek.  Az alábbiakban ezen szervezetek és az általuk biztosított információk, jellemzően ingyenes szolgáltatások széles palettáját tekintjük át a cikk megjelenésének napján nyilvánosan elérhető információk alapján.

 

Agrármarketing Centrum Nonprofit Kft.

Az Agrárminisztérium égisze alatt működő Agrármarketing Centrum kiemelt célja a hazai kis- és középvállalkozások (kkv-k) és termelők marketingkultúrájának erősítése, versenyképességük növelése.

Ennek érdekében az Agrármarketing Centrum belföldi és nemzetközi kiállításokat és rendezvényeket hirdet, pályázatokat tesz közzé, illetve ingyenes, digitális exportkatalógust tesz közzé.

Hasznos linkek:

 

Agrárminisztérium

Az Agrárminisztérium koordinálja a mezőgazdasági és környezetügyi szakdiplomaták hálózatát. Kérjük, hogy amennyiben fel szeretné venni a kapcsolatot a hálózat valamely tagjával, keresse a NAK Külkapcsolati Csoportját.

 

CED Közép-európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Nonprofit Kft.

A CED Közép-európai Gazdaságfejlesztési Hálózat célja az exportösztönzés és gazdaságfejlesztés operatív elősegítése. A vállalkozásokat piacra lépési folyamataikban információnyújtással (jog, statisztika, vámügy, finanszírozás), célzott partnerkiajánlással, exportengedélyek és minősítések beszerzésével, operatív ügyletek lebonyolításával, és exportfejlesztési tanácsadással segíti. Emellett képviselettel rendelkezik a környező országokban, és Minősített Szállítói Adatbázist tart fenn a szállítók és pályázók összekötésére (mezőgazdasági-, vendéglátóipari-, és kereskedelmi- vonalon).

Hasznos linkek:

 

Enterprise Europe Network

Az Európai Unió finanszírozásával 2008 óta működő Enterprise Europe Network kis- és középvállalkozásoknak nyújt olyan szolgáltatásokat, amelyek segítenek a vállalkozásfejlesztésben, a nemzetközi piacok meghódításában, a kkv-k innovációs fejlődésében, és nemzetközi KFI-együttműködések támogatásában. Az Enterprise Europe Network szolgáltatásai közé tartoznak: a külpiaci online marketing audit és személyre szabott szakértői tanácsadás, innovációs állapot és kapacitás felmérés, nemzetközi partnerkereső rendezvények hirdetése, partnerkereső adatbázis (üzleti, technológiai és kutatás-fejlesztési profilok gyűjteménye).

Hasznos linkek:

 

EXIM

Az EXIM Magyarország hivatalos exporthitel ügynöksége nemzetközi kereskedelemre, külpiaci terjeszkedésre és befektetésekre szakosodott. Az EXIM külföldi kockázatfinanszírozással és biztosítással, belföldi biztosítással, állami hátterű garanciákkal, és tőkealapokkal segíti a vállalkozások külpiacra kerülését. Emellett országkockázati besorolással és tájékoztatókkal segít tájékozódni a különböző országok specifikus (politikai és biztonságpolitikai, üzleti környezet, gazdasági növekedés és struktúra, közpénzügyek, külgazdasági és külső finanszírozási pozíciók, monetáris és árfolyampolitika, bankszektor, fizetési tapasztalatok) kockázataival kapcsolatban.

Aktuális csomagok: Kárenyhítő Hitelbiztosítás, Fordulat Beruházási Hitel, Külföldi Finanszírozás és Biztosítás

Hasznos linkek:

 

Export Hungary weboldal

A Külgazdasági- és Külügyminisztérium az Export Hungary weboldalon keresztül is segíti a hazai vállalkozásokat. A weboldalon keresztül lehetőség van online chat formájában felvenni a kapcsolatot a külgazdasági attasékkal, emellett onnan letölthetőek általános- és COVID-19 vonatkozású országismertetők is. Külföldi aktuális közbeszerzési felhívásokhoz is hozzá lehet férni a webfelületen keresztül.

Hasznos linkek:

 

HEPA- Magyar Exportfejlesztési Ügynökség

A HEPA célja, hogy a Magyar Exportstratégiával összhangban ösztönözze a magyar vállalkozások külpiacra jutását. A HEPA segíti a versenyképes kkv-k külpiaci megjelenését és partnerkeresését nemzetközi rendezvényeken, szakkiállításokon és vásárokon. A vállalkozások exportérettségére vonatkozóan konzultációs lehetőséget nyújt, valamint célpiaci információkkal és logisztikai-vámügyi tanácsadással segíti az exportőröket. Az Exportakadémiai Képzési Központban tudásátadással segíti a vállalkozásokat, emellett a külpiacok felé terjeszkedő vállalkozásoknak szóló pályázatokkal segíti a kkv-k finanszírozását.

Aktuálisan futó pályázatok: Nyugat-Balkán fejlesztések, Nemzeti Exportvédelmi Program (Külpiacra jutási Támogatás), Fit for Export.

Hasznos linkek:

 

Külgazdasági és Külügyminisztérium Kereskedelempolitikai Főosztály

A főosztály az egyes országok közöti közjogi feltételekkel foglalkoznak, azaz, hogy a különféle országokban működő vállalatok milyen feltételekkel kereskedhetnek egymás között. A hazai cégeknek – csak az Európai Unión kívüli relációkban – a jogi jellegű piacra jutási akadályok leküzdésében tudnak segíteni. Kérjük, hogy amennyiben fel szeretné venni a kapcsolatot a főosztállyal, keresse a NAK Külkapcsolati Csoportját.

 

Külgazdasági és Külügyminisztérium Tudománydiplomáciai Főosztály

A Külgazdasági és Külügyminisztérium Tudománydiplomáciai Főosztálya a tudományos és technológiai szakdiplomaták hálózatán keresztül tudja segíteni az innovációra törekvő vállalkozásokat. Az alábbi weboldalon online kapcsolatfelvételre is lehetőség van a szakdiplomatai hálózat tagjaival.

Hasznos link:

 

MKIK-Magyar Kereskedelmi és Iparkamara

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara számos eszközzel támogatja a vállalkozások exportfejlesztését. Vegyeskamarákon és akkreditált bilaterális kamerákon keresztül a vállalkozásoknak lehetősége van felvenni a kapcsolatot az adott országban hazai képviselőkkel, emellett pedig okmányhitelesítéssel (külkereskedelmi dokumentumok és bizonyítványok), külkereskedelmi árukárokkal, minőségellenőrzéssel, és exportfejlesztéssel is foglalkozik.

A Kamara online magyar exportőr adatbázist (Export Directory) tart fenn külföldiek tájékoztatására az exportra szánt magyar termékekről és szolgáltatásokról.

Hasznos linkek:

 

(Kormos Anna/NAK)

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

Őstermelői adatok lekérdezése

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
  • Egyéb NAK megkeresésNAK együttes védjegy használata, Jogsegélyszolgálat, Közérdekű adat megismerési iránti igény, Közhiteles adatbázisban való adatjavítás kérés, Védjegy bejelentés, Egyéb (Egyéb típusú ügy(menet) indítása előtt kérjük, győzödjön meg róla, hogy fenti választható űrlap kategóriák között, nincs-e megfelelő, mert konkrét ügytípus választással az ügyintézési idő jelentősen csökkenthető!)
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám