`

Megismertetni, megszerettetni és eladni a magyar élelmiszeripari termékeket külföldön és itthon – ez a Magyar Turizmus Zrt. Agrármarketing Vezérigazgatóság és vele együtt 26 agrárágazatot képviselő reprezentatív állami és szakmai szervezet - köztük a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara közös célja.

 

A széles körű együttműködés első lépése a Közösségi Agrármarketing Kódex megalkotása volt, amelyet ünnepélyes keretek között írtak alá az OMÉK-on szeptember 24-én. Az aláírók között volt a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) is.

ZOL 7372

A Közösségi Agrármarketing Kódex az együttműködők közös céljait és érdekminimumát fogalmazza meg a közösségi agrármarketingre vonatkozóan: a magyar termékek ismertebbé tételének fontos feltétele az összefogás megerősítése, a rendelkezésre álló források hatékony felhasználása és az ezek eredményeként megvalósuló sikeres közös marketingtevékenység. A Kódex Magyarország közép- és hosszú távú élelmiszeripari fejlesztési stratégiájával, valamint az Élelmiszerlánc-biztonsági Stratégiával összhangban határoz meg stratégiai irányokat, s kijelöli azokat a konkrét területeket, amelyeken a jövőben a felek együttműködnek.

A Kódex megalkotásába a kezdeményező Agrármarketing Vezérigazgatóság valamennyi érintett szervezetet bevonta, a végleges dokumentum közel egy éves egyeztetési folyamat végén az aktívan közreműködő reprezentatív partneri szervezetek véleményének beépítésével született meg.

Az együttműködésben jelenleg állami szereplők, termékpályákat képviselő reprezentatív szervezetek, valamint az agrárium területén tevékenykedő termelői csoportok vesznek részt.

ZOL 7325

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK), mint a dokumentum egyik aláírójának legfőbb feladata a hazai agrár- és élelmiszerszektor erősítése, érdekeinek érvényesítése, illetve a magyar élelmiszerek versenyképességének javítása a hazai és nemzetközi piacokon. Ez nyilvánvalóan nem működhet hatékony marketing nélkül.

A NAK minden lehetséges eszközzel támogatja tagjainak és termékeinek promócióját. A NAK bízik benne, hogy a közös célok elérése érdekében létrejön a szükséges együttműködés, amelyhez a Közösségi Agrármarketing Kódex kiváló alapot adhat.

A Kamara mintegy 360 ezres tagságával lefedi a teljes agráriumot. Tagjaiért felelősséggel tartozik, ezért a köztestület ebben a munkában nyilvánvalóan megkerülhetetlen. A Kódexben rögzített célkitűzések nagy része a kamarai törvény által rá ruházott feladat, ezért örömét fejezi ki, hogy a megállapodást aláíró szervezetek segítik azok megvalósítását.

A Közösségi Agrármarketing Kódexet a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara részéről Balogh Zoltán, az Etikai Bizottság elnöke, valamint a NAK Komárom-Esztergom megyei elnöke írta alá. Balogh Zoltán hangsúlyozta: a Kamara bízik a Kódex alapján létrejött együttműködés sikerességében.

A Közösségi Agrármarketing Kódex-et aláíró szervezetek:

  1. Biokontroll Kft.
  2. Élelmiszer-feldolgozók Országos Szövetsége
  3. Fruitveb
  4. Gyógynövény Szövetség
  5. Juh Terméktanács
  6. Kertészek és Kertbarátok Országos Szövetsége
  7. Kisüsti Pálinkafőzők Országos Egyesülete
  8. Magyar Ásványvíz, Gyümölcslé és Üdítőital Szövetség
  9. Magyar Biokultúra Szövetség
  10. Magyar Díszkertészek Szövetsége
  11. Magyar Juh és Kecsketenyésztő Szövetség
  12. Magyarországi Borlovagrendek Országos szövetsége
  13. Magyar Nemzeti Kereskedőház
  14. Magyar Pékszövetség
  15. Magyar Szeszipari Szövetség
  16. Magyar Termék Nonprofit Kft.
  17. Magyar Turizmus Zrt. Agrármarketing Vezérigazgatóság
  18. Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal
  19. Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
  20. Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal
  21. Nyúl Terméktanács
  22. Országos Fűszerpaprika Terméktanács
  23. Önszabályozó Reklámtestület
  24. Tej Terméktanács
  25. Vindependent
  26. Vágóállat és Hús Terméktanács

(NAK, Fotó: Gyulai Tóth Zoltán)

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
  • Egyéb NAK megkeresésNAK együttes védjegy használata, Jogsegélyszolgálat, Közérdekű adat megismerési iránti igény, Közhiteles adatbázisban való adatjavítás kérés, Védjegy bejelentés, Egyéb (Egyéb típusú ügy(menet) indítása előtt kérjük, győzödjön meg róla, hogy fenti választható űrlap kategóriák között, nincs-e megfelelő, mert konkrét ügytípus választással az ügyintézési idő jelentősen csökkenthető!)
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám