Országos hírek

ÁGOTA Falván került megrendezésre a Magyarok Kenyere program Kárpát-medencei adományozó ünnepsége.

A tavalyi év után idén ismét az Állami Gondoskodásban Élő és Veszélyeztetett Fiatalok Támogatásáért Alapítvány (ÁGOTA) Bács-Kiskun vármegyei rendezvényhelyszíne adott méltó otthont a Magyarok Kenyere nagyszabású adományozóünnepségének.

A rendezvényen, köszöntőjében a házigazda Kothencz János, az ÁGOTA Közösség vezetője arról beszélt, hogy a Szent Ágota gyermekvédelmi szolgáltató 13 megyében mintegy hatezer gyermeket és fiatalt gondoz. A Magyarok Kenyerének köszönhetően idén közel 15 tonna lisztet oszthatnak szét a nevelőszülői hálózatokban, a nevelőszülő családok körében, illetve a gyermek- és lakásotthonokban. Fülöp Attila gondoskodáspolitikáért felelős államtitkár hangsúlyozta: a Magyarok Kenyere olyan érték, amit külföldön is be kell mutatni. Hangsúlyozta: a gyermekvédelemnek arról kell szólnia, hogy hitet, bizalmat és közösséget adjon a fiataloknak – a Magyarok Kenyere pedig éppen ilyen közösségépítő program.

Salacz László, a térség országgyűlési képviselője kiemelte: az ÁGOTA célja, hogy minden rábízott gyermek szeretetteljes közegben nőjön fel, esélyt kapva a boldog élethez. Ez a gyermekközpontúság eredményezi a harmonikus kapcsolatot a gazdákkal, hiszen mindketten a nemzet két alappillérét gondozzák: a gyermeket, illetve a földet, melyek a magyarság megmaradásának zálogai.

A megajándékozott szervezetek részéről Zán-Fábián Sándor, a Kárpátaljai Református Egyházkerület püspöke arról beszélt, hogy a felajánlások nagy része Kárpátalján idősotthonokba, speciális igényű gyermekek gondozóközpontjába, gyermekotthonokba, a megmaradásért küzdő családokhoz és szociális konyhákra jut, ahol naponta ezernél több adag ételt készítenek a rászorulóknak. A közel három éve a háború árnyékában élő kárpátaljai magyaroknak az életben és a szülőföldön maradást biztosítja a gazdák felajánlása. A rettegés, a sorozás elől bujdoklás, a munkanélküliség, az éhezés a mindannapok része, az adományok ezek közt nyújtanak kapaszkodót, hitet, túlélést.

Papp Zsolt, a NAK elnöke hangsúlyozta, hogy a Magyarok Kenyere megszünteti azokat a határokat, amelyeket több mint száz éve erőszakkal a magyarságra róttak. A magyarok – bárhol éljenek a világban – számíthatnak egymásra, a rászorulók pedig számíthatnak a magyar gazdákra. Az elnök köszönetet mondott a gazdatársadalomnak, akik jó szándékkal adakoznak és segítenek. Kiss-Rigó László, a Szeged-Csanádi Egyházmegye püspöke szintén köszönetet mondott, mindenki nevében a gazdatársadalomnak, amiért kiemelkedő példát mutatnak hazaszeretetből, összefogásból, szolidaritásból.

Nagy István agrárminiszter a tettekben megnyilvánuló hálaadásnak nevezte a programot; hálaadás azért, mert élünk, volt erőnk elvégezni a munkát, és van eredménye a kétkezi munkának, és hálaadás azért, mert örömöt szerezhetünk. Kiemelte: a magyar gazdákat egyesítette a szolidaritás eszméje, az adományozott termény mennyisége egy évtized alatt megszázszorozódott. A kárpát-medencei gazdatársadalom önzetlen összefogásának nemes gondolatából mára az egyik legjelentősebb, nemzeti szintű karitatív kezdeményezéssé terebélyesedett a Magyarok kenyere. Hozzátette: 1100 tonna búza gyűlt össze, ami többek közt zöldségfelajánlással, számítástechnikai eszközökkel, vetőmaggal, illetve anyagi támogatással is kiegészült.

Jakab István, az Országgyűlés alelnöke, a MAGOSZ elnöke hangsúlyozta, hogy a program egyre erősebb, bővebb. Emlékeztetett, a tavaly indult Magyarok Kenyere a Jövőért ösztöndíjprogram révén idén már 25 fiatal részesült ösztöndíjban, amit tanulmányaikra, szakmai fejlődésükre vagy a gazdálkodással kapcsolatos fejlesztésekre fordíthatnak. Mint fogalmazott: együtt vagyunk, együtt a nemzet, mindig, mindenkor egy nemzetben gondolkodunk, a nemzet minden tagja fontos. Közölte, a hajdúnánási gazdasszonyok által Szent István ünnepére készített aratókoszorút ÁGOTA Falva kápolnájának ajándékozzák – ezzel is megerősítve, hogy számíthatnak a magyar gazdákra.

Az ünnepség végén az adományozó és köszönő okleveleket Jakab István, Nagy István és Papp Zsolt adta át. A jótékonysági program révén mintegy 500 magyarországi és határon túli szervezet, rajtuk keresztül sok tízezer rászoruló részesül az adományokból.

 

Pécsek Imre / NAK 

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

ŐSTERMELŐ, ŐCSG KERESŐ

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
  • Egyéb NAK megkeresésNAK együttes védjegy használata, Jogsegélyszolgálat, Közérdekű adat megismerési iránti igény, Közhiteles adatbázisban való adatjavítás kérés, Védjegy bejelentés, Egyéb (Egyéb típusú ügy(menet) indítása előtt kérjük, győzödjön meg róla, hogy fenti választható űrlap kategóriák között, nincs-e megfelelő, mert konkrét ügytípus választással az ügyintézési idő jelentősen csökkenthető!)
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám