A hálózat 2022. január 28-án tartotta éves közgyűlését, és tisztújító tanácskozását, ahol a NAK delegáltját (Jakab Ágnes, tudásátadási szakértő) a felügyelőbizottság elnökének választották.
A SEASN-t (South Eastern Europe Advisory Service Network) 2015-ben Bulgária kezdeményezésére Ausztria, Horvátország, Magyarország, Koszovó, Macedónia, Szlovénia és Szerbia alapította, majd ezt követően Görögország, Románia, Montenegró is csatlakozott a tanácsadói hálózathoz.
A hálózat tagjai mezőgazdasági tanácsadói szolgáltatásokat nyújtó vállalkozások és magánszemélyek, kutatók, -kamarák, -intézetek, -felsőoktatási intézmények, és nem kormányzati szervezetek lehetnek, az új KAP rendszer értelmében az AKIS (Agrár Tudásmegosztási és Innovációs Rendszer) szereplői. Célja a közös problémák és kérdések felkutatása és közös megoldása a mezőgazdaságban, a tanácsadók képzése a teljesítmény növelése érdekében, együttműködés más szervezetekkel, valamint közös projektekben történő együttműködés (i2connect, FariShare, Wisefarmer, Erasmus+).
A kamara csatlakozása a SEASN-hoz olyan plusz lehetőséget biztosít, mint például a H2020-as projektekben hálózatépítés, egymás segítése, információáramlás, tapasztalatcsere, tanulmányutak, „keresztlátogatások” (cross-visit) szervezése, továbbá képviselet a GFRAS világszervezetében (Global Forum for Rural Advisory Services - Vidéki Tanácsadási Szolgáltatások Világfóruma).
Forrás: NAK fotó
NAK/Jakab Ági