Kamarai hírek

Somogyváron került sor a Magyarok Kenyere program Kárpát-medencei Búzaösszeöntési Ünnepségére.

 

Közel ezer ember ünnepelt együtt szerte a Kárpát-medencéből és széles-e magyar világból Somogyváron augusztus 8-án, a Szent Egyed Bencés Apátság romjainál, a Szent László ereklye jelenlétében a Kárpát-medencei Búzaösszeöntés Ünnepén. A Búzaösszeöntés a köszönet és a hála ünnepe is: hálával tartozunk a Jó Istennek a betakarított terményekért és köszönet illeti a gazdálkodókat, akik idén is támogatják a Magyarok Kenyere – 15 millió búzaszem összefogást a szolidaritás, a megértés, a segítő szándék és a jóakarat jegyében.

Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter fővédnöki beszédében kiemelte: Jó azt látni, hogy egy nyári napon a legfontosabb közös ügyek – a nemzeti egység, a nemzetet megtartó erő és a magyar mezőgazdaság jövője – iránt ennyi elkötelezett ember találkozik. Hozzátette: „a vidék megmaradása, gyarapodása, hosszú távú jövője Magyarországon továbbra is elsősorban a mezőgazdaságtól függ.” Kiemelte: „a föld megművelése is évtizedes távlatokat kíván. A magyar jelen és jövő egyik legnagyobb és legfontosabb kérdése éppen ezért az, hogy lesz-e új gazdálkodó nemzedék, akik vidékfenntartó és nemzetmegtartó küldetést vállalnak.”. Hozzátette, a mai közösségi élmény is ezt a küldetést erősíti.

Nagy István agrárminiszter ünnepi beszédében azt hangsúlyozta, hogy a Búzaösszeöntés ünnepe az összefogásról, az összetartozásról, a hűségről, a kultúra és a történelmi hagyományok tiszteletéről, azokról az értékekről szól, amelyek erőssé tesznek egy nemzetet. Kiemelte: „a kenyér – bárhogyan is nevezzék – mindig és mindenhol a biztonság, a jövő és a megmaradás üzenetét hordozza. A magyar mezőgazdaságban dolgozóknak hála, idén is sikerrel lezajlott az aratás: biztosított a nemzet kenyere.”

Jakab István, a MAGOSZ elnöke, az Országgyűlés alelnöke kiemelte: "A XXI. század új kihívások elé állít bennünket. Hatalmas fejlődés részesei vagyunk, amely erős helytállást követel meg valamennyiünktől. A versenyben csak akkor tudunk helytállni, ha megosztjuk a tudást, az információt, ha együttműködünk. A magyar gazdák itt a Kárpát-medencében példát adtak az összefogásból, egymás segítéséből. Az adományok, a gazdák ajándéka pedig könnyebbé teszi rászorulók ezreinek életét."

Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke a határon inneni és túli magyar gazdák példaértékű önzetlenségére hívta fel a figyelmet. Mint mondta: „Sok ezer gazdálkodó évről évre saját munkájának eredményét, terményét ajánlja fel nemes szívvel a rászorulók javára. Teszik ezt most, de tették ezt a koronavírus-járvány vagy az aszály idején is. Önzetlenségükkel a közvetlen segítségen túl a nemzetet, a nemzeti összetartozást is erősítik.”

Borboly Csaba, az RMDSZ tanácselnöke a határon túli magyarság képviseletében köszöntötte a résztevőket. Beszédében kiemelte: ma különösen nagy szükség van olyan programokra, amelyek a nemzettudatot, a közösségeket erősítik, hiszen olyan idők jöttek, amelyek próbára teszik a nemzeti egységet. Hozzátette: példaértékű a kárpát-medencei együttműködés, és büszkék a határon túli falugazdász-programra, eredményes és pótolhatatlan munkásságukra.

Antal Tímea, a Dél-Kaliforniai Magyar Örökség Alapítvány elnöke a diaszpóra magyarsága nevében üdvözölte a jelenlévő és az eseményt online követő közösséget. Kiemelte: „Távol a diaszpórában számunkra ünnepek azok az alkalmak, amelyek a magyar szó védelmét, megmaradását szolgálják.” Hozzátette: „Rajtunk is múlik, hogy mivé lesz nyelvünk, nemzetünk. Éppen ezért közösségi célkitűzéseink olyan események, rendezvények életre hívása, amelyeken összekapcsol bennünket magyarságunk, varázslatosan gazdag, sokszínű kultúránk.”

Móring József Attila, a térség országgyűlési képviselője szeretettel üdvözölte a jelenlévőket Szent László király földjén. Köszöntőjében kiemelte: "mára már mi váltunk a keresztény Európa utolsó bástyáinak egyikévé, számunkra még fontosak az isteni és a természeti törvények. Jelképes tehát ez a hely, ahol a magyar gazdák által adományozott búzát összeöntjük és ahol – dacolva a nyugati divattal – hamarosan templomot építünk."

Madarász Zoltán, a NAK és a MAGOSZ vármegyei elnöke szeretettel köszöntötte a vendégeket Somogyországban. Kiemelte: „azért gyűltünk ma össze, mert minden gazda tudja: adni jó. Őseink rengeteget küzdöttek azért, hogy itt ma is magyar ország álljon.” Beszédét útravalóval zárta: "Búza kell, kenyér kell, élet kell és békesség kell."

Az ünnepséget csodás előadásaikkal tették teljessé: Baranyi Lia, Sándor Zselyke, Herczegh Apolka, Sárga Rózsa Népdalkör és az Ördöngös Táncegyüttes.

A termelői faluban a Székely Gazdaszervezetek Egyesülete, a Somogyjádi Ballér Mézes Kézműves Birtok, a Boronkai Sajtmanufaktúra, Krista Zoltán, Csipi Chili, Országh Gazda, Bugyi Roland, Madarász Zoltán, a kelevízi, hosszúvízi, szőkedencsi önkormányzatok hagyományos, illetve az Ireks-Stramag és az Amurex gluténmentes termékeit kóstolhatták meg a látogatók.

A vacsora a Kométa sertései és a Somogy vármegyei gazdasszonyok palacsintái nélkül nem valósulhatott volna meg. Támogatásukat ezúton is kiemelten köszönik a szervezők.

 

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

ŐSTERMELŐ, ŐCSG KERESŐ

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
  • Egyéb NAK megkeresésNAK együttes védjegy használata, Jogsegélyszolgálat, Közérdekű adat megismerési iránti igény, Közhiteles adatbázisban való adatjavítás kérés, Védjegy bejelentés, Egyéb (Egyéb típusú ügy(menet) indítása előtt kérjük, győzödjön meg róla, hogy fenti választható űrlap kategóriák között, nincs-e megfelelő, mert konkrét ügytípus választással az ügyintézési idő jelentősen csökkenthető!)
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám