`

Az újjáalakult Nemzeti Agrárgazdasági Kamara megyei elnökségei közül ismét két olyan szakembert mutatunk be, akik vállalták az ezzel járó felelősséget és első ízben kapták meg a lehetőséget arra, hogy ellássák az elnöki teendőket.


Megyei küldöttként immár hat éve van kapcsolata a Nemzeti Agrárgazdasági Kamarához Varga Imrének, a köztestület új Fejér megyei elnökének.

– Hogyan indult a kapcsolat a mezőgazdasággal és hol tart most?
– Székesfehérváron élek és gazdálkodom a családommal. Több generációra visszamenőleg gazdálkodó család a miénk. A mezőgazdaság már gyerekként is jelen volt az életemben, de aktívan körülbelül másfél évtizede kapcsolódtam be a gazdasággal kapcsolatos munkálatokba. Főleg szántóföldi növénytermesztésre specializálódtunk. A szükséges munkákat magunk végezzük, így traktorban dolgozó gazdaként magam is megtapasztalom a mezőgazdasági munka kihívásait, szépségeit és sikereit egyaránt. 2015-től a környékbeli gazdák felkérésére megyei és országos szintű érdekképviseleti szervezetekben is tevékenykedem. 2016 óta a Fejér Megyei Békéltető Testület tagja vagyok, ahol az agrárvállalkozások delegáltjaként járulok hozzá a mediációhoz. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Fejér megyei szervezetének 2012-től a küldöttje, 2017-től pedig az elnöke vagyok. Az agrárium és az informatika mellett a menedzsment és az adatvédelem területén szereztem diplomát.

– Mit tart fontosnak megyei vezetőként a következő időszakra?
– Alapvető célom, hogy a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara hatékonyan működjön Fejér megyében, és magas színvonalú szolgáltatásokat nyújtson a népes tagság számára. Fontosnak tartom a jégkármérséklő rendszer kiépítését, amelynek nemcsak a gazdák, hanem például a gépjármű-tulajdonosok is hasznát veszik majd. Úgy gondolom, hogy megkülönböztetett figyelmet érdemel a falugazdász-hálózat, aminek köszönhetően nagy adminisztrációs terhet veszünk le a gazdálkodók válláról. Kiemelt célom népszerűsíteni a precíziós technológiákra épülő megoldások alkalmazását, hiszen ezeknek köszönhetően hatékonyabbá tehető a termelés, valamint nagyobb valószínűséggel megőrizhető a magyar mezőgazdaság versenyképessége is. Fiatal gazdaként kötelességemnek érzem az agráriumban rejlő lehetőségek megismertetését a diákokkal, és szeretném, ha elérnénk azt, hogy egyre több gyerek válasszon valamilyen mezőgazdasággal kapcsolatos szakmát. Továbbá közös célunk a magyar, illetve a megyére jellemző, helyi termékek népszerűsítése.


Velkei József lett a kamara új Pest megyei elnöke.

– Mikor és hogyan került kapcsolatba az agráriummal?
– Gyermekkorom óta benne élek, a szüleim – akik nem tudtak azonosulni az akkori rendszer ideológiájával – gazdálkodók voltak. Aztán agrárvégzettségeket szereztem, s nagyüzemben dolgoztam, aminek megszűnése után, 1994-től falugazdászként segítettem a gazdákat. Néhány év múlva megyei főfalugazdász lettem, majd 2001-től hivatalvezető- helyettes. Aztán a Fővárosi és Pest megyei Mezőgazdasági és Szakigazgatási Hivatal földművelésügyi igazgatója 2011-ig, illetve az MVH megyei kirendeltségvezetője. Természetesen a saját családi gazdaságunk működtetésében is részt vettem és veszek. Az 1994-ben létrejött Nagykátai Gazdakör alapító tagja vagyok, valamint a Pest Megyei Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének elnökségi tagja.

– A NAK Pest megyei és fővárosi szervezetének elnökeként mit tart a legfontosabb célnak?
A kamara fő feladata a tagok tevékenységének segítése. E téren is kiemelkedik a tájékoztatás és a technikai segítségnyújtás, aminek megfelelő végzésében hatalmas szerepe van a falugazdász-hálózatnak. A kamara megyei elnöksége egyöntetűen gondolkodik erről: szívügyünk a tagsággal való törődés. Célom olyan apparátus kialakítása, amely a tagokat teljes mértékben segíteni tudja, hogy tagjaink elégedettek legyenek azzal, amit a tagdíjért cserébe kapnak.

– Mit gondol, mi az agrárium jövőjét leginkább befolyásoló probléma?
Talán azt emelném ki, hogy az agráriumban nagyon magas az átlagéletkor – fontos megszerettetnünk a fiatalokkal az ágazatot. Az iskolai képzésnek, annak milyenségének, a hiányszakmák oktatásának, a felnőttképzésnek is nagy szerepe van, e téren folytatnunk kell a szaktárcával közösen elkezdett munkánkat. Továbbá hiszem, hogy kevés az, ha valaki csak a pénzszerzés miatt választja a mezőgazdaságot. Elhivatottságra van szükség a „szakmánkhoz”, ennek az elhivatottságnak a gyökereit optimális esetben már fiatal korban ki kell alakítani.


(NAKlap, 2018. májusi szám)

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
  • Egyéb NAK megkeresésNAK együttes védjegy használata, Jogsegélyszolgálat, Közérdekű adat megismerési iránti igény, Közhiteles adatbázisban való adatjavítás kérés, Védjegy bejelentés, Egyéb (Egyéb típusú ügy(menet) indítása előtt kérjük, győzödjön meg róla, hogy fenti választható űrlap kategóriák között, nincs-e megfelelő, mert konkrét ügytípus választással az ügyintézési idő jelentősen csökkenthető!)
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám