`

A Magyar Méhészeti Nemzeti Programra forráskihasználtság 99 százalék fölötti mutatója támogatási ciklusonként. Ez a keret növekszik jövőre. A NAK szerint emellett méhészeti termékek fokozott uniós piacvédelme is nagy segítség lehetne.


A Magyar Méhészeti Nemzeti Programra a 2019. évi 788 millió után 1,36 milliárd forint jut 2020-ban az elfogadott állami költségvetésben. Mint Nagy István agrárminiszter csütörtöki sajtótájékoztatóján elmondta, a program alapvető célkitűzése, hogy az ország kedvező természeti adottságaira alapozva fokozatosan növelje a méhészeti ágazat versenyképességét, hatékonnyá tegye annak működését, és elősegítse annak fejlődését.
– A program bevezetésétől fogva kifejezetten népszerű a méhészek körében, hathatósan segíti a tevékenységüket. Ezt bizonyítja a forráskihasználtság 99 százalék fölötti mutatója támogatási ciklusonként – mondta.

Győrffy Balázs, a NAK elnöke a sajtótájékoztatón hozzátette, a kamara üdvözli, hogy a méhészek a jövőben az eddigieknél is nagyobb támogatásra számíthatnak. Ez szerinte azért nagyon jelentős lépés, mert a méhészet támogatottsága a Közös Agrárpolitikából – kiemelkedő fontossága ellenére – jelentéktelen, a KAP-büdzsé 0,1 %-át sem éri el.
– A többletforrás segíthet abban, hogy az ágazat talpon maradjon, emellett azonban a NAK más területeken is határozott lépéseket sürget – mondta. – Gyors cselekvést igényel a méhegészségügyi felelősök helyzetének rendezése. Kevés a fiatal szakember, a képzések indítása mellett szükséges a nyugdíjas korú szakemberek foglalkoztatásának (további) megoldása, akár az OMMÉ-n keresztül.

A kamara vezetője fontosnak nevezte még a méhészeti termékek fokozott piacvédelmét, a hamis kínai méz elleni fellépést.
– El kell érni, hogy uniós szinten is deklarálják: a gyantaszűrt mézet nem lehet mézként forgalomba hozni. Ezzel a mézfogyasztókat kell és lehet megvédeni, hiszen a gyantaszűrt mézben nincs semmilyen biológiailag értékes anyag. A szermaradványok mellett ugyanis szinte minden olyan kiemelten fontos komponenst eltávolítanak a mézből, amelyeknek a jelenlétéért javasolt a mézfogyasztás – mondta. – Továbbá keressük a lehetőségét annak, hogy miként lehetne a méhészek, a szántóföldi növénytermesztők és kertészek, illetőleg a hatóság közötti információáramlást 21. századi, online, interaktív módszerekkel megteremteni, meggyorsítani. Ezzel megelőzve számtalan konfliktust és méhpusztulást, megteremtve a békés együttdolgozás feltételeit. (Ehhez jó alapot adhat a Design Terminállal közösen szervezett NAK Agrotech Hackathon győztes fejlesztése.)


(nak.hu)

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám