`

Május 3-tól elérhető az élelmiszerlánc-felügyeleti díj 2017. évi elektronikus bevallási felülete. A bevallás beadási határideje 2017. május 31-e.


Az élelmiszerlánc-szereplők a NÉBIH weboldalának E-ügyintézés menüpontjában tehetnek eleget kötelezettségüknek. A bevalláshoz ügyfélkapus regisztráció szükséges!

A 2008. évi XLVI. törvény 47/B. § alapján 2012-től az élelmiszerlánc-felügyelet alá tartozó tevékenységet végző személyeknek és vállalkozásoknak élelmiszerlánc felügyeleti díjat kell fizetniük.

Felügyeleti díj alá tartozó tevékenységi körök:
·    élelmiszer-termelési, tenyésztési vagy kísérleti célból tartott állatok forgalmazása;
·    élelmiszer-, vagy takarmány-termelési célból termesztett növény, vetőmag, növényi termék, illetve szaporító- és ültetési anyag forgalmazása;
·    élelmiszer-előállítás vagy -forgalmazás, beleértve a vendéglátást és közétkeztetést;
·    takarmány-előállítás vagy -forgalmazás;
·    állatgyógyászati készítmény és állatgyógyászati termék előállítása vagy forgalmazása;
·    növényvédő szer, termésnövelő anyag vagy EK műtrágya előállítása vagy forgalmazása;
·    állati eredetű melléktermék kezelése, felhasználása, további feldolgozása, szállítása vagy az ezekből származó termék forgalomba hozatala;
·    élőállat szállítást végző vállalkozás, továbbá élőállat-szállító járművek mosdását és fertőtlenítését végző hely, az idegen állományból származó állatok fogadására kiválasztott elkülönítő (karantén), állatrakodó, gyűjtőállomás, kereskedői telep, etető-itató állomás, pihentető állomás, állatvásár üzemeltetése;
·    szaporítóanyag előállítása vagy tárolása;
·    növény-egészségügyi, állat-egészségügyi, élelmiszer- vagy takarmányvizsgáló laboratórium üzemeltetése;
·    állatok jelölésére szolgáló eszköz forgalmazása.

A 2008. évi törvényt módosító 2015. évi CLXXXII. jogszabály alapján a felügyeleti díj mértéke egységesen az előző naptári év bevételének 0,1%-a. A bevallás alapján megállapított felügyeleti díjat két egyenlő részben, 2017. július 31-ig, valamint 2018. január 31-ig kell befizetniük az érintetteknek a NÉBIH 10032000-00289782-30006016 számú elkülönített fizetési számlájára. Az átutaláshoz szükséges bizonylatokat május 31-e után lehet majd letölteni az E-ügyintézés elektronikus felületéről.

A bevallási vagy fizetési kötelezettség elmulasztása vagy késedelme esetén a NÉBIH mulasztási bírságot, illetve késedelmi pótlékot szabhat ki, amelynek a legmagasabb összege 500 000 000 Ft.

Egyéb rendelkezések:
·    Azok a mikrovállalkozások (egyéni vállalkozó, kistermelő, őstermelő, társas vállalkozás), illetve kisvállalkozások, melyek elsődlegesen a végső fogyasztó számára értékesítenek választhatnak a tételes bevallás (0,1%) alapján számított díj vagy az átalány megfizetése között. Mikrovállalkozások esetében ez 20 000 Ft, kivállalkozások tekintetében évi 700 000 Ft.
·    A termelői szerveződés esetében a tagok helyett a vállalkozás is megfizetheti a felügyeleti díjat, amennyiben az a fizetési kötelezettséget a szerveződés a vállalkozásszerződésben átvállalta.
·    Azok az őstermelők, akiknek az e tevékenységéből az adóévben megszerzett támogatással csökkentett árbevétele a 8 millió forintot nem haladja meg, mentesülnek a felügyeleti díj bevallása alól.
·    Amennyiben a felügyeleti díj nem éri el az 1000 Ft-ot, a bevallást el kell készíteni, de a díjat nem kell megfizetni.

A befizetéssel kapcsolatos további részletek a hatóság honlapján érhetőek el, míg a felmerülő kérdésekkel a NÉBIH Felügyeleti díj ügyfélszolgálatához fordulhatnak az érdeklődők a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen vagy a 06-1/336-9024-es telefonszámon.

 

(NAK)

 

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
  • Egyéb NAK megkeresésNAK együttes védjegy használata, Jogsegélyszolgálat, Közérdekű adat megismerési iránti igény, Közhiteles adatbázisban való adatjavítás kérés, Védjegy bejelentés, Egyéb (Egyéb típusú ügy(menet) indítása előtt kérjük, győzödjön meg róla, hogy fenti választható űrlap kategóriák között, nincs-e megfelelő, mert konkrét ügytípus választással az ügyintézési idő jelentősen csökkenthető!)
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám