`

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) és a HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség Nonprofit Zrt. (HEPA) a magyar élelmiszeripari vállalkozások számára első alkalommal szervezett beszállítói workshopot és fórumot, a georgiai Tbilisziben.


A NAK eltökélt szándéka, hogy élelmiszeripari tagságunk számára kézzelfogható segítséget nyújtson az exporttevékenységük fejlesztése érdekében. E célból a NAK, a HEPA és a tbiliszi magyar nagykövetség együttműködésében részvételi lehetőséget kínáltak 12 kamarai élelmiszeripari tag számára, akiknek az élelmiszeripari workshop keretében importszabályozást érintő tájékoztatást, beszállítói találkozót, árubemutatót, B2B lehetőséget, valamint a magyar élelmiszeripari tudás promócióját biztosították.  

Éder Tamás, a NAK alelnöke is tájékoztatta a megjelenteket

 

A beszállítói fórum célja volt, hogy számos magyarországi cég számára teremtsenek lehetőséget a georgiai piac megismerésére és az ottani bemutatkozásra. Ehhez olyan vállalatok jelentkezését várták, akik elsősorban prémiumtermékekkel szeretnének az ország és a régió piacain megjelenni. A fórumon számos élelmiszeripari ágazatban tevékenykedő vállalkozás képviseltette magát (baromfi-, sertés-, marha-, vadhús-előállítás, gluténmentes élelmiszerek, szörpkészítés, édesipari termékek, tojástermékek, italporok). A négynapos program keretében a tbiliszi magyar nagykövetségen egy teljes napon át tartott a magyar cégek bemutatkozása.

A georgiai program tanulsága, hogy elsősorban minőségi, magasan feldolgozott élelmiszerekre van kereslet. A helyszínen elhangzott tájékoztatás alapján a georgiai fél egyszerű engedélyezési eljárást alkalmaz a magyar cégek termékeivel szemben. Már most is számos termék bevitele engedélyezett, többek között számos állati és növényi eredetű élelmiszer.  

A NAK és a HEPA a kedvező tapasztalatokra építve a jövőben hasonló konstrukcióban, további fórumokat szervez a magyar élelmiszeripari vállalkozások számára.


(NAK/Racskó Tamás) (fotó: nak.hu)

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám