Az elkövetkezendő 5 évben Magyarország megközelítőleg 2.400 milliárd forintnyi támogatást oszthat ki a magyar gazdálkodóknak az I. pilléres keretből, és mintegy 2.900 milliárd forintot fordíthat a II. pilléren keresztül a hazai agrár- és élelmiszergazdaság és a magyar vidék fejlesztésére.
Idén 2025. április 7-től június 10-ig tart az egységes kérelmek beadásának időszaka. A kérelmek kétharmadát, megközelítőleg 105 ezret minden évben a NAK falugazdászai adják be. Ezzel az ingyenes szolgáltatással az elmúlt egy évtizedben több mint 1500 milliárd Ft támogatás lehívásában segítette tagjait a Kamara.
A Magyar Közlöny 2025. április 24-ei számában megjelent az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló 2010. évi LXXV. törvény módosításáról szóló 2025. évi X. törvény, amelynek következtében jelentősen módosul az egyszerűsített foglalkoztatás szabályozása 2026. január 1-jétől. A kihirdetett módosítások célja a mezőgazdasági ágazat…
Az Európai Bizottság Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Főigazgatósága (DG Agri) az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatalával (EUIPO) együttműködve új földrajzi árujelző kereső portált, új GIview-t hozott létre, amely átfogó információt nyújt az EU-ban és külföldön oltalom alatt álló földrajzi árujelzőkről, megkönnyítve…
Sokszor az egészségesnek látszó lombozat mélyén több kórokozó kártétele is megfigyelhető, melyek az enyhe telet gond nélkül átvészelik.
Meghatározó jelentőségű a házikerti termelés a jó minőségű és egészséges élelmiszer előállításában. A kertészet azonban olyan közösségformáló, értékteremtő munka is, amely továbbörökíti a helyi hagyományokat és termesztési tapasztalatokat. Így több szempontból is előnyös az önellátás megerősítése, a kertkultúra támogatása, amely…
A ragadós száj- és körömfájás (RSZKF) betegség miatt korlátozás alatt álló területek sertéstartóit felvásárlással és kompenzációs támogatással segíti a Kormány. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) oldalán folyamatosan elérhetővé válnak az intézkedésekkel kapcsolatos technikai információk.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, valamint a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének kezdeményezését követően az energiaügyi miniszter az ország teljes területére kihirdette a tartósan vízhiányos időszakot, március 1-jei kezdettel.
Idén januárban új szereplő jelent meg a magyar hatósági térképen: az Nemzeti Kereskedelempolitikai és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) belépésével a kereskedelempolitikai és fogyasztóvédelmi rendszert szeretnék összehangoltabbá tenni. A lépés az élelmiszer-biztonság ellenőrzését is érinti, miközben egy együttműködő partneri viszony kialakítását tűzték ki a fogyasztók és vállalatok…