A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara 2018. évre vonatkozó támogatás kalkulátora segítségével kiszámíthatja a közvetlen támogatásainak várható összegét (SAPS, zöldítés, fiatal mezőgazdasági termelőknek járó támogatás, termeléshez kötött támogatások). A számított eredmény alapján a kistermelői rendszer tagjai mérlegelhetik, hogy kívánnak-e a továbbiakban is az egyszerűsített rendszerben maradni, vagy a SAPS rendszer keretein belül igénylik inkább közvetlen támogatásaikat.

 

A közvetlen támogatások mellett a kalkulátor segítségével képet kaphat az egyéb nemzeti forrásból finanszírozott várható támogatásokról is, amelyeket az egységes területalapú támogatási rendszerben a közvetlen támogatásokon felül, vehet igénybe. A kalkulátor a teljesség igénye nélkül csak a legjellemzőbb növénytermesztési és állattenyésztési egyéb nemzeti forrásból finanszírozott támogatásokkal számol.

A kalkulátorban szereplő támogatási összegek becsült értékek. Az uniós forrásból fizetett támogatások esetében a ténylegesen folyósított támogatási összeg nagysága függ a támogatás folyósításához megállapított forint/euró árfolyamtól, a tényleges fajlagos támogatási összeg(ek)től valamint az esetleges levonásoktól. A nemzeti forrásból fizetett támogatások esetében a kifizetésre kerülő támogatások mértéke függ az elfogadott nemzeti költségvetésben szereplő összegektől.

 

A GAZDASÁG VEZETŐJÉNEK ADATAI

Az itt szereplő mezők kitöltése a fiatal mezőgazdasági termelők számára igényelhető kiegészítő támogatás kiszámítása szempontjából releváns.

Fiatal mezőgazdasági termelőknek járó kiegészítő támogatást igényelhet az a fiatal mezőgazdasági termelő aki:

a.) természetes személy, és a támogatás első igénylésének évében 40 évesnél nem idősebb (2018. évi kérelmezés esetén 1978-ban, vagy azt követően született) és egységes területalapú támogatás (SAPS) iránti kérelmet legkorábban 2014-ben nyújtott be, vagy

b.) tényleges és hosszú távú ellenőrzést gyakorol egy jogi személy felett, amely jogi személy a támogatást igényli, ő maga pedig megfelel az előző pontban foglaltaknak.

A fiatal mezőgazdasági termelő támogatási jogcímet a 11/2015. FM rendelet szabályozza.

 

NÖVÉNYTERMESZTÉS

Ebben a részben a területalapú támogatásokhoz szükséges adatokat és hasznosításokat adhatja meg.

gazdaság összes igényelt területe mezőnél minden támogatható mezőgazdasági területének összegét kell megadni, amire területalapú támogatást igényelt. A mezőgazdasági terület magában foglalja a szántó (szántóföldi kultúrával bevetett és parlagon hagyott terület, valamint ideiglenes gyep is), az állandó gyep (legalább 5 éve gyep felszínborítású és gyepként bejelentett) és az állandó kultúra (ültetvény, és minden olyan kultúra, amely a területet legalább 5 évig borítja) területét is.

2015-től a mezőgazdasági termelő közvetlen támogatásban akkor részesülhet, ha

  • a tárgyév június 9-én összesen legalább egy hektár nagyságú, támogatható földterülettel jogszerű földhasználóként rendelkezik. A táblák támogatható területének el kell érnie a 0,25 ha mértéket, vagy
  • az adott naptári évben igényelt vagy kapott, állatokra vonatkozó, létszámalapú, termeléshez kötött közvetlen támogatásainak összege legalább száz euró.

A közvetlen támogatások igénybevételére az 5/2015. FM rendelet és a 8/2015. FM rendeleteknek megfelelően van mód.

A zöldítés támogatása : 2015-től minden gazdálkodó számára kötelező betartani az éghajlat és környezet szempontjából fontos mezőgazdasági gyakorlatokat (zöldítés), amelynek követelményrendszerét a 1307/2013/EU rendelet mellett, a 10/2015. FM rendelet fekteti le. A kalkulátor a SAPS összege mellett automatikusan számol a zöldítési összeggel is a „gazdaság összes igényelt területe” mezőbe beírt összes SAPS jogosult hektár esetén, azonban fontos kiemelni, hogy a zöldítés összege csak a feltételek maradéktalan teljesítése esetén jár a gazdálkodó összes SAPS jogosult területére. A zöldítési gyakorlatokról bővebben a NAK honlapján elérhető Zöldítés gazdálkodói kézikönyvben olvashat.

A növénytermesztési termeléshez kötött támogatások  az alábbiakban felsorolt támogatásokra vonatkozóan a 9/2015. FM rendelet szerint igényelhetőek:

  • zöldségnövény termeléshez kötött támogatás,
  • ipari zöldség termeléshez kötött támogatás,
  • gyümölcsültetvény és héjas gyümölcs termeléshez kötött támogatás,
  • szemes fehérjenövény termeléshez kötött támogatás,
  • szálas fehérjenövény termeléshez kötött támogatás,
  • rizs termeléshez kötött támogatás,
  • cukorrépa termeléshez kötött támogatás

 

ÁLLATTENYÉSZTÉS

Ebben a részben az állattartáshoz kapcsolódó támogatási jogcímek szempontjából releváns adatokat adhatja meg.

Húsmarha tartáshoz kapcsolódó támogatások

  • termeléshez kötött anyatehén-támogatás és
  • termeléshez kötött hízottbika-támogatás

vehető igénybe uniós forrásból a 9/2015. FM rendelet alapján,

Tejtermeléshez kapcsolódó támogatások

  • termeléshez kötött tejelő tehén támogatás vehető igénybe az egyedek után uniós forrásból a 9/2015. FM rendelet alapján,
  • tej állatjóléti támogatás: évi támogatási határozat, és évente benyújtott kifizetési kérelmek alapján a tartási helyeken tartott nőivarú, tejtermelő szarvasmarhák (tehenek, borjak, üszők) után gazdálkodási évente állategységenként meghatározott mértékű támogatás vehető igénybe a 18/2011. VM rendeletalapján.

Juh- és kecsketenyésztéshez kapcsolódó támogatások

  • termeléshez kötött anyajuh támogatás vehető igénybe az egyedek után uniós forrásból a 9/2015. FM rendelet alapján,
  • juh de minimis támogatás és
  • kecske de minimis támogatás vehető igénybe nemzeti forrásból a 74/2016 FM rendelet alapján.

Baromfi állatjóléti támogatások

  • Támogatás igényelhető nemzeti forrásból a 139/2007. FVM rendelet alapján a korábbi időszak támogatás igénylésének feltételeivel megegyező feltételek mellett az értékesített, vagy átcsoportosított egyedek után. A becsült támogatási összegek tájékoztató jellegűek, a támogatásra jogosult egyedek számának függvényében az utolsó negyedévben a támogatási keret kimerülése esetén annak mértékéig visszaosztásra kerül sor.

Sertés állatjóléti támogatások

  • Hízó állatjóléti támogatás: Támogatás igényelhető nemzeti forrásból a 140/2007. FVM rendelet alapján a korábbi időszak támogatás igénylésének feltételeivel megegyező feltételek mellett a hízósertés vágóhídra, valamint a tenyészkoca-süldő továbbértékesítése után. A becsült támogatási összegek tájékoztató jellegűek, a támogatásra jogosult egyedek számának függvényében az utolsó negyedévben a támogatási keret kimerülése esetén annak mértékéig visszaosztásra kerül sor.

Tenyészkoca állatjóléti támogatás: 7/2015. FM rendelet alapján támogatás igényelhető a tenyészkoca és a vemhesített kocasüldők után.

 

A kalkulátor itt elérhető.

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

ŐSTERMELŐ, ŐCSG KERESŐ

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
  • Egyéb NAK megkeresésNAK együttes védjegy használata, Jogsegélyszolgálat, Közérdekű adat megismerési iránti igény, Közhiteles adatbázisban való adatjavítás kérés, Védjegy bejelentés, Egyéb (Egyéb típusú ügy(menet) indítása előtt kérjük, győzödjön meg róla, hogy fenti választható űrlap kategóriák között, nincs-e megfelelő, mert konkrét ügytípus választással az ügyintézési idő jelentősen csökkenthető!)
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám