Országos hírek

A Kárpát-medence 34 térségéből érkeztek adományok a 2016-os Magyarok Kenyere programhoz. A határokon átívelő nemzeti összefogásnak köszönhetően idén már 450 tonnányi búza gyűlt össze – derült ki Orfűn, az Összeöntés Ünnepén. Felajánlásokat továbbra is várnak a szervezők.

Harmincnégy Kárpát-medencei térség búzaadományát öntötték össze és szentelték meg ünnepélyes keretek között augusztus 7-én, Orfűn.

Ünnepelésre méltó a Kárpát-medencei gazdák összefogása – mondta az eseményen Kis Miklós Zsolt. A Miniszterelnökség agrár-vidékfejlesztésért felelős államtitkára, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara alelnöke elmondta: a Magyarok Kenyerének alapja a búza, a búzaszem pedig az élet és az újjászületés jelképe. Márpedig – vont párhuzamot - a magyar nemzetnek is igen sokszor kellett újjáélednie. A Magyarok Kenyere program is bizonyítja, hogy a magyarok képesek az összefogásra, továbbá azt is, hogy a Kárpát-medencei gazdák tudnak és szeretnek segíteni, egy nemes cél érdekében szívesen adják oda búzájukat. A Magyarok Kenyerét az egész magyar nemzet a magáénak érezheti, az összefogást és a megmaradást jelképezi – összegezte Kis Miklós Zsolt.

 

Képgaléria (a jobb felső nyilakkal lapozható):

 

 

Jakab István, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének elnöke hangsúlyozta, azzal, hogy Korinek László útjára indította a Magyarok Kenyere programot, esélyt teremtett arra, hogy legyen egy olyan esemény, amiben a magyarság összekapcsolódik. Számos település vett részt az összeöntésben. Ezekkel az adományokkal a nemzet összetartozását erősítjük, és egyúttal a rászorulókat is segítjük – fűzte hozzá Jakab István.

Az eseményt megnyitó Füzyné Kajdy Zita, Orfű polgármestere megköszönte a szervezést Korinek Lászlónak, a program ötletgazdájának és elindítójának, illetve a Nemzeti Agrárgazdasági Kamarának (NAK). 

A búza jelenti a jövőt

A búza az emberiség legrégebben termesztett és egyben legféltettebb növénye, a gondos gazdák kilenc-tíz hónapon keresztül óvják, hiszen tudják ebből lesz a liszt, majd a kenyér, vagyis számukra a búza jelenti a jövőt – emlékeztetett Rittlinger József, a NAK Baranya megyei elnöke. Hozzátette: a gazdák két kezük munkájának gyümölcséből adományoznak a Magyarok Kenyere program során és az így készülő kenyérrel jobb jövőt tudnak biztosítani a rászorulóknak.

A kitűzött célt már sikerült elérni, augusztus 7-éig a tavaly gyűjtött mennyiséghez hasonló már összegyűlt, és Székelyföldön még nem is ért véget mindenhol az aratás – mondta Korinek László. A professzor rámutatott: az összeöntéshez a Kárpát-medence 34 térségéből érkeztek adományok. Kiemelte, hogy az idei kenyérhez a kovász a felvidéki Gutáról, a só a partiumi Parajdról, míg a víz a kárpátaljaiak közreműködésével, a Tisza forrásvidékéről érkezett. 

Őri László, Pécs alpolgármestere azt hangsúlyozta, fontos évről évre újra kinyilvánítani az összetartozás melletti elkötelezettségünket. Pikáli Róbert, a felvidéki Magyar Kenyere gyűjtés szervezője szerint ez a kezdeményezés azt bizonyítja, a magyarok képesek összefogni egy jó ügy érdekében.

A Magyarok Kenyere

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) által 2013 óta támogatott, a tavalyi évtől pedig a köztestület stratégiai partnerségében működő jótékonysági program egy országhatárokon átnyúló, nemzetegyesítő kezdeményezéssé nőtte ki magát. A programhoz csatlakozott magyarországi és kárpát-medencei segítőkész termelők által felajánlott búzából liszt, majd kenyér készül, ezeket pedig szociálisan rászoruló, hátrányos helyzetű gyermekeket gondozó magyarországi és határon túli szervezetek kapják.

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

ŐSTERMELŐ, ŐCSG KERESŐ

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám