Élelmiszer-feldolgozás

A 2021-2027 közötti programozási időszak átmeneti éveinek első, a mezőgazdasági termékek feldolgozásának fejlesztésére irányuló projektek támogatását célzó pályázati felhívás az élelmiszeripar ágazati innováció ösztönzését, az elavult technológiai módszerek fejlesztését, a hatékonyság növelését segíti elő a mezőgazdasági termelők, valamint a mezőgazdasági termelőnek nem minősülő mikro- és kisvállalkozások együttműködésével.

A felhívás keretében maximum 100 millió Ft vissza nem térítendő támogatás igényelhető az alábbi főbb jogosultsági feltételek és elvárások mellett:

  • a támogatás a TEÁOR 10’ és 11’-es tevékenységhez kapcsolódó élelmiszeripari feldolgozást szolgáló projektek megvalósítása esetén igényelhető, kivéve a TEÁOR 10.20 Halfeldolgozás és tartósítást, valamint a 10.9 Takarmánygyártás tevékenységeket, amennyiben a támogatást igénylő:
    • mezőgazdasági termelőnek, vagy
    • mezőgazdasági termelőnek nem minősülő mikro- és kisvállalkozásnak minősül a Felhívás 4.1. pontja szerinti korlátozások figyelembevételével. (Felhívás keretében konzorciumi formában támogatási kérelem benyújtására nincs lehetőség.)
  • támogatható tevékenység a termeléshez vagy feldolgozáshoz kapcsolódó:
    • új eszközök, gépek beszerzése, új technológiai rendszerek kialakítása,
    • az üzemen belüli anyagmozgatáshoz és raktározáshoz, valamint csomagoláshoz szükséges új eszközök beszerzése,
    • az áruszállításhoz használható N1, N2 és N3 kategóriájú járművek beszerzése,
    • a fűtési/hűtési energiaigény, a használati melegvíz igény, a villamos energia igény részbeni vagy teljes kielégítése megújuló energiaforrásból (napkollektorok alkalmazása, biomassza alapú és hőszivattyús rendszerek telepítése, geotermikus energia használata, napelemes rendszer kialakítása, szélenergia felhasználása).

 

A Felhívás keretében különösen nem támogatható tevékenységek:

  • épületek, építmények kialakítása, bővítése, felújítása,
  • mezőgazdasági erőgépek, személyszállító gépjárművek beszerzése,
  • ingatlan vásárlás,
  • új üzem létesítése (zöldmezős - újonnan létesülő, építészeti előzmények nélküli – beruházás),
  • a 2. célterületen gönci hordónál (1,36 hl-nél) kisebb űrtartalmú fahordó vásárlása, használt gépek, eszközök, anyagok, továbbá egyszer használatos eszközök és göngyöleg beszerzése,
  • folyékony bioüzemanyag előállítása.

Nem nyújtható támogatás jelen Felhívás keretében azon támogatást igénylő részére, aki, vagy amely:

  • a VP3-4.2.1-4.2.2-2-21 kódszámú, „Élelmiszeripari üzemek komplex fejlesztése” című felhívás keretében már támogatásban részesült és hatályos támogatói okirattal rendelkezik (ez a pályázati felhívás a későbbiekben jelenik meg);
  • a VP3-4.2.1-4.2.2-2-21 kódszámú, „Élelmiszeripari üzemek komplex fejlesztése” című felhívás keretében támogatási kérelmet nyújtott be, és annak kapcsán a jelen Felhívásra történő támogatási kérelme benyújtásának időpontjában még nem született támogatói döntés, avagy támogató vagy elutasító tartalmú döntéssel szembeni kifogás elbírálása folyamatban van.

 

A Felhívás keretében a támogatási kérelmek benyújtására 2021. július 7. napjától 2021. augusztus 31. napjáig az alábbi benyújtási szakaszokban van lehetőség:

Első szakasz: 2021. július 7. – 2021. július 20.

Második szakasz: 2021. július 21. – 2021. augusztus 3.

Harmadik szakasz: 2021. augusztus 4. – 2021. augusztus 17.

Negyedik szakasz: 2021. augusztus 18. - 2021. augusztus 31.

A támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 50 milliárd forint, amelyből:

  • az élelmiszer-feldolgozó üzemek fejlesztésére 40 milliárd Ft,
  • a borászati üzemek fejlesztésére 10 milliárd Ft a tervezett igénybe vehető összeg.

A támogatás maximális mértéke az Annex I termékek gyártására irányuló kérelmek esetében (az egyes támogatási kategóriákra irányadó részletszabályok figyelembevételével):

  • a közép-magyarországi régióban (a továbbiakban: KMR-en belül) az összes elszámolható költség 40%-a;
  • a nem közép-magyarországi régióban (a továbbiakban: KMR-en kívül) az összes elszámolható költség 50%-a.

 

Amennyiben az 1. célterület („Élelmiszer-feldolgozó üzemek fejlesztése”) esetében a támogatást igénylő tevékenysége részben vagy egészben nem Annex I. termék előállítására irányul, akkor a Felhívás keretében a regionális, vagy a csekélyösszegű, vagy a megújuló energia termeléséhez nyújtott beruházási támogatási kategóriák előírásai alapján nyújtható támogatás.

A pályázattal kapcsolatos további információ a Széchenyi 2020 ügyfélszolgálatnál (06/1 896-0000-ás, normál díjazású telefonszámon, ahol hétfőtől csütörtökig 8:30 - 16 óráig, pénteken 8:30 - 14 óráig fogadják hívását) kérhető, valamint élelmiszeripari koordinátor kollégáink is várják kérdéseiket.

 

(NAK/Szécsényi Tamás)

 

 

 

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

Őstermelői adatok lekérdezése

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
  • Egyéb NAK megkeresésNAK együttes védjegy használata, Jogsegélyszolgálat, Közérdekű adat megismerési iránti igény, Közhiteles adatbázisban való adatjavítás kérés, Védjegy bejelentés, Egyéb (Egyéb típusú ügy(menet) indítása előtt kérjük, győzödjön meg róla, hogy fenti választható űrlap kategóriák között, nincs-e megfelelő, mert konkrét ügytípus választással az ügyintézési idő jelentősen csökkenthető!)
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám