Országos hírek

Gyakorlati tapasztalatból tudni lehet, hogy az elmúlt 2-3 évben nagyságrendekkel nőtt az agrárvállalkozások kintlévősége, mint ahogy gombamód szaporodnak a szektorban megjelenő inkriminált elemek, bűnözői csoportok is, akik egyre kifinomultabb módszerekkel komoly károkat, veszteségeket okoznak.


Ezeknek a felismerése, megakadályozása, a kár megtéríttetése komoly szakmai kihívás, a jogszerűség abszolút betartása mellett egy folyamatos értékelő, elemző éberséget feltételez. Az elmúlt több mint 20 év szakmai tapasztalatával, több ezer megoldott üggyel a hátunk mögött, országos lefedettséget biztosító partnereinkkel együtt hoztuk azt a döntést, hogy átfogó módon alkalmazzuk az általunk létrehozott Artisjus-védett „Garancia” programot, amelyben megtalálható az eddigi stratégiánk valamennyi eleme.
– Ez a program kézzelfogható, konkrét segítséget képes nyújtani valamennyi, arra rászoruló agárvállalkozásnak – tájékoztatott Molnár István, az Artisjus Program jogtulajdonosa, operatív igazgatója.

Mindezen információk, adatok, tények ismeretében döntött úgy a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, hogy felkarolja a programot, teret biztosít ahhoz, hogy a gazdák legszélesebb köréhez jusson el az információ, és szükség esetén a felkészült segítség, amellyel képes saját biztonságát teljes mértékben megerősíteni.

A kézfogással megerősített szerződések, megállapodások kora sajnálatos módon lejárt. Mai világunkban egyre kevésbé van súlya a bizalomra épített üzletnek, akár évtizedes kapcsolatot, barátságot tehet tönkre a kör- és lánctartozások egyre szövevényesebb jelenléte. A programot működtető adósságkezelő és mediátor csoport szolgáltatásának alapelve a díjmentesség, amelyben az adott probléma teljes átvilágítása megtörténik, tanácsainkkal, személyes konzultációnkkal, útmutatásainkkal, a szükséges dokumentumok konkrét kidolgozásával sok ügyet lehet megnyugtató módon megoldani vagy a megoldás módját meghatározni.

Mindezek alapján az agrárvállalkozó dönt az esetleges továbblépésről, jogi útról, legyen az akár polgári, vagy büntető, vagy a speciális követeléskezelési módszerek bevezetéséről, engedményezésről, a fedezeti rendszer megteremtéséről, a hosszabb távra tervezett üzleti kapcsolatok esetén a preventív eszközök igénybevételéről.
A szakember hangsúlyozta, nyilván nem lehet céljuk a tradicionális gondolkodás megváltoztatása a szektorban, de a körülmények, a történések arra sarkallnak mindenkit, hogy megpróbálják a lehető legnagyobb biztonságot elérni a programjukkal, hogy a szándékos károkozás ne rontsa a kemény munkával elért piaci kondíciókat. Jelezte, a követelések kezelése során egyedileg kell kezelni minden adóst, a megközelítés módját, retorikáját az az elv határozza meg, hogy végső soron olyan helyzet teremtődjön, amiben az adósság rendeződik és ez, ha lehet, nem rendíti meg az adós vállalkozását, valamint nem záródik ki a további együttműködés esélye sem. Természetesen az élni és élni hagyni elv nem vonatkozhat a szándékos bűnelkövetőkre, károkozókra.

A gyakorlatban a program működése rendkívül egyszerű, a www.learningplusz.webnode.hu oldalon található kérdőív kitöltésével fel lehet venni a kapcsolatot a csoporttal. A beérkező információk alapján kettő munkanapon belül a program munkatársa bejelentkezik, tisztázza a kapott információkat, amelynek tükrében sor kerülhet a személyes megkeresésre az ország bármelyik pontján. Különösen izgalmas terület a nagy forgalmat bonyolító, integrátori, kereskedelmi, agráripari szegmens, ahol a kompletten kidolgozott garanciális háttér százszázalékos biztonságot adhat. Nincs többé kifizetetlen számla, legyen bármekkora is az ügyfélszám vagy a forgalom. A javasolt stratégia kétoldalú, egyrészt megnyugtató módon rendezni az egyedi ügyeket, és amennyiben erre szükség van, felépíteni azt a garanciális, zökkenőmentes hátteret, ami biztosítja az abszolút biztonságot, alig észrevehető jelenléttel.

Végezetül felhívta a figyelmet arra, hogy programjuk a gazdálkodás biztonságát egyedülálló szolgáltatással hivatott és igyekszik biztosítani, megadni minden agrárvállalkozónak az esélyt arra, hogy amennyiben bármilyen jogsértés, kár érte, számláit nem fizették ki, bűncselekmény áldozata lett, helyreálljon a normális, jogszerű állapot. A program mindenkié, akinek szüksége van rá! Mottójuk szerint: „A munka gyümölcse legyen azé, aki megdolgozott érte”.


(NAKlap, 2018. áprilisi szám)

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

ŐSTERMELŐ, ŐCSG KERESŐ

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám