Országos hírek

Őszi káposztarepce és őszi búza fajtabemutatót tartott a NAK és a Nébih Székkutason május 24-én. Az esemény célja, hogy a gazdálkodók megbízható információk és tudás birtokában hozhassák meg fajtaválasztási döntésüket.

Kiemelt feladatának tekinti tagjai versenyképességének növelését a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK), s ehhez fontos, hogy a gazdálkodók hozzájussanak a megfelelő információkhoz. Ezért döntött a kamara úgy, hogy a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatallal (Nébih) együttműködve idén is folytatja nagy sikerű fajtabemutató-sorozatát.

Ennek keretében idén elsőként, május 24-én az őszi káposztarepce és őszi búzafajtákat mutattak be a Nébih Növénytermesztési és Kertészeti Igazgatóságának (Nébih-NKI) Székkutasi Növényfajta-kísérleti Állomásán. Az eseményen megközelítőleg hetven gazdálkodó vett részt. Az érdeklődők megismerhették a Nébih NKI működését, illetve a székkutasi növényfajta-kísérleti állomás tevékenységét is. Az előadók részletesen ismertették az állomás paramétereit, a kísérletek technológiáját, a különböző növényvédelmi és műtrágyázási módszereket. Szó volt még az őszi kalászosokról általában, illetve a repce piaci és magyarországi szerepéről, valamint magukról az aktuális fajtakísérletekről.

A NAK képviseletében Kristó István Csongrád megyei szakképzési referens rövid előadást tartott a kamara és azon belül a megyei igazgatóság felépítéséről, céljairól és tevékenységéről. Az előadások után a résztvevők szántóföldi szemlét tettek, a gazdáknak egyesével bemutatták a fajtákat. A fajtabemutatók célja, hogy a gazdák egy független szervezet segítségével jussanak megbízható, objektív, több év kísérleti munkájára alapozott információkhoz és adatsorokhoz a különböző fajtákról; ezzel is segítve a fajtaválasztást – emelte ki Török Dénes állomásvezető.

A kamara 2014-ben hat fajtabemutatót szervezett (repce, búza, kajszi, burgonya, szója, napraforgó), ezeken összességében mintegy ötszáz gazdálkodó vett részt. Tavaly pedig a NAK kilenc helyszínen rendezte meg a fajtabemutató-sorozatot (a korábbi évben bemutatott növényfajok kiegészültek az almával illetve a szilvával és a kukoricával).

 

 

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

ŐSTERMELŐ, ŐCSG KERESŐ

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám