Országos hírek

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara szervezésében a 2021-2027 közötti közös agrárpolitika erdészeti támogatásainak megalapozása céljából ágazati helyzetértékelő rendezvényre kerül sor 2019. december 12-én.


A rendezvényen az Agrárminisztérium erdészeti szakterületért felelős részlege, az erdészeti igazgatás és kutatás, valamint az erdészeti szakmai szervezetek képviselői ismertetik az ágazat helyzetéről – erősségeiről, gyengeségeiről, lehetőségeiről és kockázatairól – készített értékeléseiket. A rendezvény második felében lehetőség lesz az elhangzott értékelések megvitatására, illetve kiegészítésére. Az ágazati helyzetértékelés később beépül a teljes agrárium helyzetéről készített átfogó értékelésbe, és megalapozza a 2021-2027 közötti KAP-időszak erdészeti támogatási lehetőségeit.

A közös agrárpolitika kialakításához az Európai Bizottság előzetesen meghatározott 9 fő célkitűzést. A helyzetértékelés ezekkel a célokkal összhangban készül el

Gazdasági célok:
1.    Tisztességes jövedelem biztosítása az agráriumban
2.    Versenyképesség növelése
3.    Termelők helyzetének javítása az értékláncban

Környezeti célok:
4.    Klímaváltozás mérsékléséhez való hozzájárulás
5.    Fenntartható fejlődés és gazdálkodás a természeti erőforrásokkal
6.    Biológiai sokféleség, ökoszisztéma szolgáltatások, természeti értékek megőrzése

Társadalmi célok:
7.    Ágazat vonzóvá tétele a fiatalok számára, vidéki vállalkozások fejlesztése
8.    Vidék életlehetőségek, vidéki foglalkoztatás fejlesztése
9.    Agráriummal szemben támasztott társadalmi igények kielégítése

A rendezvény ideje és helyszíne: 2019. december 12., 9 óra, Erdészeti Információs Központ, Budapest, Budakeszi u. 91. A rendezvény nyitott, azon egy előzetes regisztrációt követően minden érintett ágazati szereplő részt vehet.

Amennyiben nem tud részt venni a rendezvényen, de szeretné, hogy az észrevételét, illetve javaslatát a helyzetértékelés során figyelembe vegyék, azt röviden, lényegre törően megfogalmazva elküldheti az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. email címre.


(NAK)

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Ügyfélszolgálati irodák elérhetőségei

ŐSTERMELŐ, ŐCSG KERESŐ

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám