`

Az ORSZÁGOS ISKOLAKERT-FEJLESZTÉSI PROGRAMOT az elsőként indított Iskolakerti Alapozó Alprogram 2019 eredménybemutató záró-rendezvénye zárta le, amely 2019. június 25-én zajlott a Pénzügyminisztérium Pénztártermében.  


A rendezvényen a résztvevők betekintést nyertek az ORSZÁGOS ISKOLAKERT-FEJLESZTÉSI PROGRAM Alapozó Alprogram csomagjába. Hallhattunk a kertészeti és pedagógiai mentorálás jelentőségéről a környezeti nevelésben, továbbá a programban meghirdetett kategóriák szerint egy-egy nyertes iskola mutatta be az eddig elvégzett tevékenységeit, az elért eredményeket. Az öt, szóban is bemutatkozó iskola mellett minden nyertes iskola bemutatkozására lehetőség volt külön standokon. Az iskolák azokat a terményeket, termékeket, illetve kézműves tárgyakat hozták magukkal és mutatták meg, amelyeket az iskolakerti tevékenység ihletett.

Az aktivitás, a lelkesedés jól látható az iskolák részéről, hiszen a belvárosi, termesztő felülettel nem rendelkező iskolák is nagy számban pályáztak a programba, amelyek esetében a kert kialakítását legószerűen bővíthető magaságyások kialakításával oldják meg. Ezek pedig a Szent István Egyetem tájépítészeti hallgatói által, moduláris iskolakerti elemcsaládra kiírt tervpályázatra beküldött tervei alapján készültek el egy fogyatékkal élőket foglalkoztató asztalos műhelyben. Az így alakítható magaságyások nagy segítséget nyújtottak a gyógypedagógiai, illetve a mozgásjavító intézményeknek is, ahol a speciális tervezés, kialakítás, elhelyezés lehetővé tette a mozgássérült, illetve autista gyerekek bevonását is.

A program mindezeken túl beindította a résztvevők fantáziáját, kreativitását is, hiszen sokan új ötletekkel egészítik ki a kertészkedést. Ilyen például a Bárnai Általános Iskola, aki az Iskolakerti Alapozó Alprogramon belül a Földforgatók kategóriában vett részt, ahol például a téli időszakban a szülők bevonásával, újrahasznosított anyagok felhasználásával madáretető elkészítésére hirdettek meg családi versenyt. Az iskolák nagy része a kert nevének és lógójának kialakítására írt ki név- és rajzpályázatot, és a kiválasztásba, majd a kihelyezésbe bevonták a diákönkormányzatokat is. A megszólalók szerint az iskolák kertvezetői részére nyújtott pedagógiai és szakmai mentorálások nagyban segítik a tanárok munkáit, a kertek kialakítását és fenntartását illetően. Emellett segíti a kertek adta lehetőségek kihasználását, tantervekbe, szakkörökbe való beépítését is.  

Az Iskolakerti Alapozó Alprogram záróeseményén bemutatott jó gyakorlatok, beszámolók is bizonyítják, hogy az Iskolakertek létrehozására indított kezdeményezések meghozták a hozzá fűzött reményeket és várt eredményeket, miszerint minél több gyermek ismerkedjen meg közelebbről a kertművelés fortélyaival, a természet körforgásával és megtapasztalják a szabadban végzett munka, a gazdálkodás szépségeit. Ezt bizonyítja az is, hogy az Alprogramban meghirdetett 50 helyre több mint 350 iskola szeretett volna bekerülni.

Az Agrárminisztérium bejelentette be, hogy az ORSZÁGOS ISKOLAKERT-FEJLESZTÉSI PROGRAM által nyújtott lehetőségek palettája tovább szélesedik, színesedik. A jelentős szakmai tudással és tapasztalattal rendelkező Kék Bolygó Alapítvány csatlakozásával lehetőség nyílik az iskolakert-fásítással az éghajlatvédelmet, annak oktatását tovább erősíteni.


(nak.hu)

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
  • Egyéb NAK megkeresésNAK együttes védjegy használata, Jogsegélyszolgálat, Közérdekű adat megismerési iránti igény, Közhiteles adatbázisban való adatjavítás kérés, Védjegy bejelentés, Egyéb (Egyéb típusú ügy(menet) indítása előtt kérjük, győzödjön meg róla, hogy fenti választható űrlap kategóriák között, nincs-e megfelelő, mert konkrét ügytípus választással az ügyintézési idő jelentősen csökkenthető!)
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám