`

Megindulhat a magyar marhahús szállítása Hongkongba. Továbbá tárgyalások folynak annak érdekében, hogy az exportálható termékek köre mielőbb bővülhessen és újabb magyar vállalkozások léphessenek be az ottani piacra.

 


Lehetővé vált öt magyar vállalkozás számára augusztus 10-étől, hogy friss és fagyasztott marhahúst szállítsanak Hongkongba, köszönhetően a Földművelésügyi Minisztérium (FM) és a hongkongi élelmiszer-felügyeleti hatóság sikeres tárgyalásainak. Apajról, Dömsödről, Dunakesziről, Hajdúnánásról és Jászszentandrásról indulhatnak szállítmányok.
Az FM a jövőben is mindent megtesz annak érdekében, hogy a magyar vállalkozások számára új piaci lehetőségeket biztosítson. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal szakemberei pedig tanácsadással segítik az előállítókat, forgalmazókat, hogy megfeleljenek az EU-n kívüli országok speciális elvárásainak. A szakpolitikai képviselők munkája támogatja a hazai előállítók fejlődését és emellett hozzájárul ahhoz is, hogy a kiváló minőségű magyar élelmiszerek jó híre még ismertebbé váljon a külföldi vásárlók körében.
A tárgyalások a jövőben tovább folytatódnak, a cél az engedélyezett létesítmények körének mielőbbi bővítése, valamint az exportengedély kiterjesztése a juh, kecske és vadhús termékekre.


Főleg a törököknek szállítunk


Az Európai Unió 14,7 százalékkal több élő szarvasmarhát és marhahúst értékesített a nemzetközi piacon idén az első öt hónapban, mint egy évvel korábban. A legnagyobb piac Törökország (8,9%-os részesedés), Hongkong (7,9%) és Libanon (6,7%) volt. A Törökországba szállított mennyiség 65 százalékkal nőtt, ugyanakkor Hongkongba 12 százalékkal, Libanonba pedig 16 százalékkal esett a kivitel a bizottság adatai szerint.
A KSH statisztikája szerint Magyarország élőmarha-exportja idén 19 százalékkal nőtt január–májusban a 2015. évi hasonló időszakhoz képest. A legtöbb szarvasmarhát Törökországba szállítottuk, ahova csaknem a háromszorosára emelkedett a kivitel. Az Ausztriába exportált mennyiség 12 százalékkal emelkedett. Hazánk élőmarha-importja 12 százalékkal nőtt 2016 első öt hónapjában a 2015. január–májusban beszállított mennyiséghez képest. A behozott élő szarvasmarha csaknem 61 százaléka Hollandiából, Németországból és Romániából származott.


(FM Sajtóiroda/AKI)

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám