`

Ma egyetlen mezőgazdasági ágazatnak sincs olyan erős jogszabályi, szervezeti és pénzügyi háttere, mint a szőlő-bor ágazatnak – hangzott el Hegyközségek Nemzeti Tanácsa fennállásának 20. évfordulója alkalmából szervezett fórumon.

 


A szőlő-bor ágazat a mezőgazdaság legösszetettebb szabályozásával rendelkezik, amely kiterjed a telepítéstől a borkészítésen át a forgalmazás szabályaira és az eredetvédelem kérdéseire – mondta Czerván György agrárgazdaságért felelős államtitkár a Hegyközségek Nemzeti Tanácsa (HNT) megalakulásának huszadik évfordulójára rendezett gödöllői szakmai tanácskozáson. Az államtitkár kiemelte: a Földművelésügyi Minisztérium (FM) a hegyközségi rendszerben rejlő lehetőségek kibontása érdekében 2012-ben aktívan részt vett az új hegyközségi törvény kidolgozásában, a hegyközségi rendszer megújításában. Az új hegyközségi törvénnyel együtt a hegyközségek finanszírozásában is jelentős az előrelépés, mivel a kormány a 2010 előtt jelentősen alulfinanszírozott rendszeren változtatott. Ezzel párhuzamosan az FM komoly eredményeket ért el az ágazati bürokráciacsökkentésben, amelyben a hegyközségi képviselők jelentős részben segítségünkre voltak.


Az agrártárcának továbbra is az a célja, hogy a 2012-ben megkezdett megújítást a hegyközségi rendszer végigvigye egy versenyképesebb borágazat kialakításának érdekében.
– Ma egyetlen mezőgazdasági ágazatnak sincs olyan erős jogszabályi, szervezeti és pénzügyi háttere, mint a szőlő-bor ágazatnak. Ez stabil alapot adhat ahhoz, hogy a bürokráciacsökkentést folytathassuk, hogy az ágazati stratégia végrehajtása elinduljon, és hogy az eredetvédelmi rendszerünk és a bormarketing az ágazat piaci céljait ki tudja szolgálni – fogalmazott Czerván György.


Az államtitkár hangsúlyozta: a minisztérium ebben az évben együttműködési megállapodást írt alá a Hegyközségek Nemzeti Tanácsával, amelyben az együttműködést nem általános kijelentések, hanem konkrét, határidővel ellátott vállalások rögzítik. Mint mondta, az ágazat eddigi sikerei is hozzájárulnak a mezőgazdaság évről-évre növekvő teljesítményéhez. Idén is kedvező évet zár az agrárium, hiszen a legfrissebb adatok szerint a GDP növekedés az első három negyedévben 2,1 százalék volt, amelyből a mezőgazdaság 0,6 százalékponttal vette ki a részét, míg a mezőgazdaság bruttó hozzáadott értékének volumene ebben az időszakban 17,9 százalékkal növekedett.



(FM Sajtóiroda)

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám