`

Nyilatkozattal igazolnák a hazai tojástermelők, hogy a gazdaságukból származó áru biztonságos – írta a Magyar Idők szombaton. A dokumentumot eddig húsz vállalkozás írta alá. A cél, hogy az ágazat az elhúzódó hatósági vizsgálatok idején is megőrizze a fogyasztók bizalmát.

 



Nyilatkozatot adtak ki a hazai tojástermelő, -feldolgozó és -forgalmazó vállalkozások, amelyben jelezték, hogy saját gazdaságaikban és üzemeikben nem használtak fipronil­alapú rovarirtó szereket, illetve alapanyagaikat ellenőrzött telepekről szerzik be. Eddig mintegy húsz baromfitartó gazdaság vezetője írta alá a dokumentumot, köztük nagyobb és kisebb tojástermelőkkel. A Baromfi Terméktanács ezt követően folyamatosan frissíti majd a nyilatkozatot aláírók listáját. A gazdaságok a ezzel azt is igazolni akarják, hogy betartják az élelmiszer-biztonsági előírásokat, így az általuk előállított termékek biztonságosan fogyaszthatók a várhatóan időigényes hatósági vizsgálatok idején is. A céges nyilatkozatokat Bognár Lajos országos főállatorvosnak küldik el, aki a közelmúltban közleményben hívta fel a figyelmet arra, hogy a termelők is tehetnek a fipronilos ügy mielőbbi lezárásáért.

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) az európai tojás­szennyezési ügy nyomán kezdte meg a magyar tojáspiac fokozott ellenőrzését, és néhány hazai mintában határérték feletti fipronilmennyiséget talált. Egyelőre folynak a vizsgálatok annak megállapítására, hogy a tiltólistán szereplő rovarölő szer miként kerülhetett egyes termékekbe.

A Magyar Tojóhibrid-tenyésztők és Tojástermelők Szövetsége egy hete kiadott közleményében határolódott el az európai tojásbotránytól. A szervezet intézőbizottságának tagjai pedig maguk kezdeményezték, hogy a NÉBIH ellenőrzést folytasson le náluk. A szövetség többi tagjától is azt kérték, hogy vállalják a vizsgálatot, ezzel bizonyítva, hogy csak olyan szereket használnak fel, amelyek engedélyezettek és biztonságosak. A NÉBIH listáján ma több mint 950 tojástermelő vállalkozás szerepel, amelyek közül 120 tagja a Magyar Baromfi Terméktanácsnak, illetve a tojásszövetségnek is.

Az Agrárszektor.hu eközben arról írt, hogy a hatóság várhatóan több esetben is ismeretlen tettes ellen tesz feljelentést a tojásszennyezési ügy magyarországi vonatkozásai miatt. Bár jelenleg is vizsgálják az európai botrányt okozó ügy hazai szálait, a hivatal tájékoztatása szerint a háttérben feltételezhetően az áll, hogy egyes hazai tojáspiaci szereplők tiltott, feketén beszerzett, illegális vagy hamisított készítménnyel kezelték állatállományaikat.


(forrás: OTP Agrár)

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám