Megjelent a Magyar Közlönyben a családi gazdaságokról szóló 2020. évi CXXIII. törvény. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) által kezdeményezett jogszabály révén 2021 januárjától kedvezőbb működési és adózási környezetben folytathatják tevékenységüket az őstermelők, a családi gazdaságok és az agrárvállalkozások.
A kormány a Közös Agrárpolitika (KAP) vidékfejlesztési pillérén keresztül történelmi léptékű forrást, 4265 milliárd forintot fordíthat a magyar mezőgazdaság és élelmiszeripar fejlesztésére 2027-ig. Összesen mintegy 7537 milliárd forint érkezik a magyar vidék erősítésére a következő kilenc évben. A NAK korábbi javaslatcsomagjának egyik kiemelt pontja volt…
A Mezőgazdasági kutatások Állandó Bizottsága (SCAR) Állategészségügyi és Állatjóléti Együttműködési Munkacsoportjának (AHW CWG) legutóbbi ülésén Jean-Charles Cavitte (DG AGRI) és Hein Imbrechts (AHW CWG elnök) előadást tartott Horizont Európa uniós kutatási keretprogramból finanszírozandó Európai Partnerségekről, valamint a tervezett Állat-egészségügyi és…
A tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatokról szóló felmérés kitöltési határidejét meghosszabbították, így 2021. február 15-ig még lehetőség van a vélemények megosztására.
Az Európai Bizottság kezdeményezést indított a fenntartható vállalatirányítási keretrendszerről a hosszútávú, fenntartható és felelős vállalati magatartás elősegítése érdekében. A javasolt kezdeményezés a fenntarthatóságot beépítené a vállalatok vállalatirányítási kereteibe és üzleti stratégiáiba.
Az Európai Unióban 2021. második hétében tovább erősödtek a nehéz bárány árak, a könnyű bárány árak tekintetében pedig ismételten, kis mértékű mérséklődés volt tapasztalható.
Az Európai Bizottság portálján számos stratégiai kérdésben kéri ki az unióban élő polgárok, valamint az itt működő vállalkozások véleményét.
A kamarai ügyfélszolgálati, falugazdász-, illetve TISZ-irodák megszokottól eltérő 2021. januári nyitva- illetve zárvatartási időszakjait külön ismertetjük. Az alábbi lista folyamatosan frissül.
2021. január elsején léptek hatályba a földeken fennálló osztatlan közös tulajdon felszámolásáról és a földnek minősülő ingatlanok jogosultjai adatainak ingatlan-nyilvántartási rendezéséről szóló 2020. évi LXXI. törvény szabályai. Jelen tájékoztatónkban a januárban induló eljárásokkal kapcsolatosan tudnivalókat foglaltuk össze.
A 2020. év legjelentősebb innovációs teljesítményét elismerő Magyar Innovációs Nagydíj mellett további, összesen nyolc kategóriában kaphatnak díjat azok a Magyarországon bejegyzett társaságok, amelyek 2020-ban nagy jelentőségű műszaki, gazdasági innovációt valósítottak meg, és ennek révén kiemelkedő hasznot értek el.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara új, az iparágban egyedülálló szolgáltatást vezetett be tagjai részére, Üzleti Partnerminősítés néven. A szolgáltatás segítségével a gazdálkodók néhány kattintással tájékoztató információkhoz juthatnak leendő üzleti partnerük gazdasági helyzetéről,…
A Külgazdasági és Külügyminisztérium tájékoztatása szerint az Ázsia-Európa Alapítvány (Asia-Europe Foundation - ASEF) meghirdette a jelentkezést a 13. ASEM Állam- és Kormányfői Csúcstalálkozó kísérőrendezvényére, a 4. ASEF Young Leaders Summit-ra…
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara ingyenesen elérhető szerződésmintát készített azok számára, akik őstermelők családi gazdaságát kívánnak létrehozni.
A 2020-as védekezési szezon villámtérképén (animáció) a napi villámdarabszám, illetve az adott időszakban mért összes villám darabszám látható.
Az osztatlan közös tulajdonok egyszerűsített rendezésére az erdőterületek vonatkozásában is megnyílt a lehetőség az év elején hatályba lépett új jogi szabályozással. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara egyedi tanácsadással is segíti az erdőgazdálkodókat a leghatékonyabb megoldások alkalmazásában.
Az Agrárminisztérium a Földművelésügyi Értesítő LXX. évfolyamának 13. számában, valamint LXXI. évfolyamának 1. számában közzétette a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és az Országos Magyar Vadászkamara megbízása alapján szakértői munkacsoportok által összeállított egységes vadkárfelmérési és értékelési útmutatókat. Az útmutatók sokat segíthetnek abban,…
Az “Európai zöld megállapodás (Green Deal) és vállalkozásfejlesztés: az európai piacban rejlő lehetőségek” témájú on-line workshop második alkalmára szóló regisztrációs lehetőség. Az európai piac „zöld” termékek iránti igénye rendkívüli mértékben növekszik. Az élelmiszeripari termékek előállítása terén a fogyasztók egyre gyakrabban…
Felhívjuk figyelmet az „Európai Zöld Megállapodás (European Green Deal) és vállalkozásfejlesztés: az európai piacban rejlő lehetőségek” témájú online workshopra.
A Tej Szakmaközi Szervezet és Terméktanács közleménye a szakmaközi szervezetnél működő Közösségi Marketing Alapba történő befizetésről szóló piacszervezési intézkedés ismételt kiterjesztéséről.
Folyamatosan bővül az öntözési közösségek száma: tavaly év végéig 25-en kaptak elismerést a működésre – közölte az Agrárminisztérium (AM).
A Bonafarm, az Axiál és a Syngenta is startupok segítségével kereste a megoldást vállalati kihívásaira a NAK TechLab második inkubációs programjában. A 3 hónapos program során a nagyvállalatok és a startupok összesen 15 együttműködést indítottak el, melyek új agrárszolgáltatások megjelenését…
A hónapokig tartó tárgyalások után az Egyesült Királyság és az Európai Unió végül megállapodást kötött egymással, amely meghatározza jövőbeli kapcsolatukat. A megállapodás értelmében lehetőség van az áruk vám- és kvótamentes kereskedelmére.