Kölcsönös megfeleltetés

A hamisítások és visszaélések megakadályozása érdekében 2017. július 1-jétől új típusú lóútlevelek kibocsátását kezdte meg a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH).


A lóútlevél az a bizonylat, amely az egyedet egész életén keresztül kíséri, ezért kiváltása minden lóféle esetében kötelező Ezzel igazolható az adott egyed azonossága, ide kerülnek bejegyzésre a tulajdonosra vonatkozó információk, a származási adatok, az állategészségügyi kezelések, sőt az esetleges versenyeredmények is. A ló szállítása, forgalmazása vagy vágása csak ezen bizonylat birtokában lehetséges, akár hobbi, akár versenyzés vagy vágás céljából tartott egyedről van szó. Ez a dokumentum biztosítja a lófélék forgalomképességét Magyarországon és az Európai Unió területén egyaránt.

A tagállamok által végzett vizsgálatok szerint jelentős mértékű csalás tárgyát képezi a lóútlevél. Ennek legfőbb okát azon lóféléknek az élelmiszer-láncba történő illegális visszajuttatása jelenti, amelyek emberi fogyasztásra való vágását korábban megtiltották, és amelyeket az élelmiszer-termelő állatok esetében nem engedélyezett állatgyógyászati készítményekkel kezeltek. Az uniós szabályozás eredményeként a lófélék ezreit zárták ki véglegesen az emberi fogyasztás céljára történő vágásból, ezáltal a fölöslegessé és nemkívánatossá vált egyedek egész életen át történő tartásán kívül nem nagyon maradt más alternatíva. Miután az állatok produktív életszakasza lezárul, az állattartók számára sokszor megfizethetetlenné válik a tartásuk, melynek következtében elhanyagolják, valamint magukra hagyják az állatokat, ami súlyos következményekkel jár azok egészségére és jólétére nézve.

A hamisítások és visszaélések megakadályozása érdekében 2017. július 1-jétől új típusú lóútlevelek kibocsátását kezdte meg a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH). A korábban kiadott, passzusok továbbra is érvényesek, de július 1.-jétől már csak az új, megbízhatóbb nyomtatványt állítja ki a hatóság. Az új dokumentumok adattartalma és szerkezeti felépítése az uniós, illetve a hazai jogszabályi előírásoknak megfelelő, azonban megjelenésében, tipográfiai és egyéb arculati elemeiben jól láthatóan elkülönül más hazai kibocsátó szervezetek által rendszeresített lóútlevelektől.

Az új típusú nyomtatvány már számos, hamisítást nehezítő nyomdatechnikai elemet is tartalmaz és további sajátossága, hogy csak a nem törzskönyvezett lovakra vagy azon fajtájú egyedekre vonatkozhat, melyeknek kibocsátó szervei a NÉBIH-et bízták meg a lóútlevelek kiállításával. Azoknak a lótulajdonosoknak, akik korábban kiadott lóútlevéllel rendelkeznek, jelen intézkedés kapcsán nincs tennivalójuk, hiszen a régi formátumú nyomtatványok továbbra is érvényesek.

A lóútlevelek kibocsátásával a NÉBIH-et megbízó egyesületek listája:
·    Akhal-Teke Lótenyésztők Magyarországi Egyesülete
·    Appaloosa Tenyésztők Egyesülete Magyarország
·    Bardigiano Lótenyésztő Országos Egyesület
·    Fríz Lótenyésztők Magyarországi Egyesülete
·    Magyar Lipicai Lótenyésztők Országos Egyesülete
·    Magyar Szamártenyésztők Egyesülete
·    Magyarországi Andalúz Lótenyésztők Egyesülete
·    Magyarországi Arablótenyésztők Egyesülete
·    Magyarországi Quarter Horse Tenyésztők Egyesülete

Bővebb információ a NÉBIH weboldalán ezen a linken olvasható.

 

(NAK)

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Ügyfélszolgálati irodák elérhetőségei

Őstermelői adatok lekérdezése

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám