Vármegyei hírek

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Komárom-Esztergom Vármegyei Szervezete Tatán, nagy számú részvétel mellett több mint 150 fővel szervezte meg szakmai fórumát, ahol a gazdálkodók első kézből értesülhettek a Közös Agrárpolitika (KAP) legfontosabb változásairól és annak gazdákra való hatásairól.

A megjelenteket dr. Balogh Zoltán, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) vármegyei elnöke köszöntötte. Beszédében hangsúlyozta, hogy az új agrártámogatások esetében a fenntarthatóság, a környezeti és versenyképességi szempontok kiemelt szerepet kapnak. A magyar mezőgazdaság és élelmiszeripar ezek révén hatékonyabban termelhet, jobban ellenállhat a válságoknak és az éghajlati kihívásoknak. A KAP I. pilléréből a közvetlen támogatásokra fordítható összeg több mint 2400 milliárd forint, ami közvetlenül uniós forrásokból érkezik. A II. pilléres vidékfejlesztésre 3891 milliárd forint jut, ebből viszont csaknem 80 százalékot, 2294 milliárd forintot hazai forrásból fedeznek a következő 5 év során.

Németh Bálint, a NAK pályázati szakértője a generációs megújulást célzó, a mezőgazdasági tevékenységet kezdő fiatal gazdák részére szánt támogatásokkal kapcsolatosan változásokról adott tájékoztatást. A támogatás célja a mezőgazdasági tevékenység átörökítése, és a fiatal generáció agráriumban való megtartása. A támogatást a korábbi 90 hektár helyett 300 hektárig igényelhetik az arra jogosultak, míg annak becsült összege 157 euró/hektár/év.

Sztahura Erzsébet, a NAK szakértője előadásban részletesen ismertette az agrártámogatások kifizetésének legfontosabb változásait, feltételeit, amelyek teljesítésért cserébe a gazdálkodók támogatásra jogosultak lesznek. A kötelező elemek (feltételesség) mellett szóba került az Agrár-ökológiai Program (AÖP) is, mely évente választható, önkéntes, és a teljes üzemi területre igényelhető.

A támogatáshoz kapcsolódó jogszabályi rendeletek megjelenése, valamint a támogatás igényléséhez szükséges elektronikus felület megnyitása április elejére várható. A támogatás hatékony lehívásához kellő ismeretek átadásában, valamint a kérelem benyújtásában továbbra is segítséget nyújt a NAK falugazdász hálózata.

  

 

 

 

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Ügyfélszolgálati irodák elérhetőségei

ŐSTERMELŐ, ŐCSG KERESŐ

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám