Vármegyei hírek

A területalapú támogatásoktól a gazdálkodók számára történő tanácsadáson és a mezőgazdasággal kapcsolatos jogszabályok előkészítésén át a technológiai fejlesztések népszerűsítéséig rendkívül sokrétű volt a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) tavalyi országos és Zala megyén belüli tevékenysége.


A 2017-es eredményekről és az idei tervekről tartott január 19-én, pénteken sajtótájékoztatót Süle Katalin, a NAK elnökségi szóvivője, a kamara Zala megyei elnöke. Elsőként a gazdálkodók termelését leginkább befolyásoló támogatásokról szólt. Az egységes földalapú kérelmek benyújtása tavaly is gördülékenyen zajlott, a kamara munkatársainak segítségével. Több mint 120 ezer kérelmet adtak be az országban. Zala megyében összesen 4542 támogatási kérelem született, ebből 3597-et a kamara falugazdászai adtak be a termelők nevében.
– Annak érdekében, hogy zökkenőmentes legyen a támogatások utalása, előzetes keresztellenőrzések során 643 ügyféllel folytattak egyeztetéseket a kollégáink. A MAGOSZ kezdeményezésére munkacsoportot hívtunk életre a Magyar Államkincstár, a Miniszterelnökség és a Földművelésügyi Minisztérium részvételével a kifizetéseket késleltető adminisztratív problémák megszüntetésére. Ennek köszönhetően tavaly minden korábbinál nagyobb összeget, 254 milliárd forintot utalt át előlegként az államkincstár a jogosultaknak – mondta Süle Katalin.

Az agrárkamara tavaly több mint száz jogszabályt véleményezett, s többet kezdeményezett is. Utóbbiak közé tartozik az egyszerűsített foglalkoztatásból származó adómentes napi jövedelem 5870-ről tavaly 7631 forintra, az idei évre pedig 8255 forintra emelése. A jövőben a minimálbérrel arányosan emelkedik ez az összeg. Kamarai kezdeményezésre módosították a gazdák számára kedvezőbbre a vízgazdálkodásról szóló törvényt, illetve az erdőtörvényt. Az élelmiszeripar fejlesztése érdekében kamarai közbenjárásra 100 milliárd forint pályázati támogatást biztosított a kormány a közepes nagyságú élelmiszeripari vállalkozások beruházásaira úgy, hogy nem kötötték az alkalmazotti létszám növeléséhez, továbbá sikeres élelmiszeripari képzéseket folytattak, többek között a termékfejlesztési gyakorlatok elsajátítása érdekében.
– A gazdálkodók eredményes pályázatának segítése érdekében tájékoztatási szolgáltatásra sikerült elnyernünk 7,82 milliárd forint támogatást, amivel 2020. december 31-ig tudjuk biztosítani a tájékoztatási szolgáltatásunk működtetését – fogalmazott az elnök.

A közelmúltban lezajlott kamarai választásokról Süle Katalin elmondta, országosan közel 50 ezren vettek részt aktívan a voksoláson, négyszer annyian, mint a korábbi, 2013-as választáson.
– A választásokon elért eredmények felhatalmazást és felelősséget rónak ránk. Legfontosabb céljaink változatlanok, továbbra is szeretnénk megoldani a tagjaink adminisztrációval, bürokráciával kapcsolatos problémáit, hogy nekik csak a termeléssel kelljen foglalkozniuk. Az elkövetkező évek nagy feladata lesz a termőföld magyar kézen tartása, a tulajdonjogi viszonyok rendezése, egységes birtokszerkezet megteremtése. Álláspontunk szerint a jelenlegi elaprózott birtokstruktúra versenyképesen nem fenntartható – jelentette ki Süle Katalin, s hozzátette, birtokkoncentrációra van szükség az eredményes gazdálkodáshoz.

További kiemelt kamarai törekvés a mezőgazdaságban, az élelmiszergazdaságban dolgozók társadalmi elismertségének fokozása. Ugyancsak égető feladat a mezőgazdaság öntözésfejlesztése, és az olyan fejlesztésekre való felhívás, amelyekben a precíziós nemesítés és -gazdálkodás, valamint az adatelemzésen alapuló döntéshozatal adja a gazdálkodás alapját.


(forrás: zaol.hu)

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Ügyfélszolgálati irodák elérhetőségei

ŐSTERMELŐ, ŐCSG KERESŐ

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám