`

Az Országos Magyar Vadászkamara, az Országos Vadgazdálkodási Alapból finanszírozható tevékenységek megvalósítása érdekében a magyar vadgazdálkodás környezeti és gazdálkodási feltételeinek javítására nyilvános pályázati felhívást tett közzé a Magyarország területén, az illetékes vadászati hatóság által, önálló kódszámon nyilvántartásba vett vadászatra jogosultak részére.


A korábbi évekhez hasonlóan idén is széles körű egyeztetést folyt a pályázható célok meghatározása érdekében azért, hogy a rendelkezésre álló forrás minél hatékonyabban szolgálja az Országos Vadgazdálkodási Alap céljait, amelyek nem mások, mint a magyar vadgazdálkodás szakmai színvonalának megtartása, továbbá feltételrendszerének javítása oly módon, hogy az a természeti erőforrások fenntarthatóságát szolgálja, és lehetőség szerint enyhítse a klímaváltozás negatív hatásait.

Az országos Vadvédelmi és Vadgazdálkodási Bizottság javaslatainak megfelelően, az Országos Magyar Vadászkamara Elnöksége 2019. augusztus 16-i ülésén véglegesítette az Országos Vadgazdálkodási Alap 2020/2021. vadászati évre vonatkozó pályázati kiírását. A fentiekkel összhangban a pályázat célja támogatást nyújtani olyan projekt megvalósításához, amely a szabad területi vadgazdálkodás feltételeinek és környezeti hatékonyságának javítását segíti elő, különös tekintettel a vadon élő vadászható fajok, mint természeti erőforrások fenntarthatóságára és a klímaváltozáshoz való adaptációjára.

Az alábbi tevékenységek esetén igényelhető támogatás:
1. Fás szárú fajokból álló szegélyek, gyümölcsös fasorok kialakítása, rágóerdő telepítés, csenderesek, vadbúvók kialakítása
2. Apróvad táplálkozó- és búvóhelyek kialakítása szántóföldi kultúrák vetésével
3. Termesztett növényféleségek diverzifikálása évelő zöldtakarmány keverékek telepítésével
4. Vadászterület vízellátását javító beavatkozás
5. Ragadozógyérítés, csapdapark fejlesztés
6. Fácán és fogoly állománygazdálkodás fejlesztése
7. Apróvad- és őzetetők vásárlása és elkészítése

Bár a felhívás a vadászatra jogosult felé lett meghirdetve, a 1. 2. és 3. célterület közvetett módon érintheti a vadgazdálkodási egység területén termelő földhasználót is, különösen abban az esetben, ha a termelő diverzifikációban és/vagy EFA terület kijelölésében kötelezett. Eredményes pályázat esetén a vadászatra jogosult finanszírozhatja a zöldítés elemeiben kötelezett gazdálkodó költségeit, részt vállalva ezzel a zöldítés és vad élőhely fejlesztés céljainak elérésében.

A támogatási felhívás és valamennyi kapcsolódó dokumentum az előző évi kiíráshoz és a rendszer működését leíró szabályzatban foglalt határidőhöz képest egy hónappal hamarabb kerül közzétételre azért, hogy a vadászatra jogosultaknak több ideje legyen ismerkedni a pályázható célterületekkel és a kapcsolódó feltételekkel, alaposabban átgondolhassák a fejlesztési elképzeléseiket és legyen idejük a szükséges engedélyeket, igazolásokat begyűjteni.

A pályázatokat összeállítani és benyújtani 2019. október 1- 19. október 1. és október 31. között van lehetőség, az online felületen (KAPOR) keresztül. A pályázati felhívás és annak dokumentumai itt találhatók, a pályázati felhívás részletei pedig ide kattintva érhetőek el.


(NAK/ Dósa Ildikó)

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám