`

2019. október 4-én rendezte meg „TANULJUNK EGYÜTT!” ingyenes szakmai programját húsipari témában a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) Élelmiszeripari igazgatósága. A jó gyakorlatok elsajátítására Debrecenben került sor, a helyi egyetem Élelmiszeripari Innovációs Központjában.


A nap a bemutatkozásokkal kezdődött, ahol hamar kiderült a hat résztvevőről, hogy az ipar különböző területeiről érkeztek, továbbá eltérő tapasztalattal és előképzettséggel rendelkeznek. Céljuk azonos volt, hogy elsajátítsák a helyes vörösáru-gyártás fortélyait. A nap első felében az elméleti alapok megszilárdítására és a fennálló kételyek eloszlatására került sor (alábbi kép). Tisztázták a gyártás során betartandó jogszabályokat, az alapvető higiéniai feltételeket, a megkövetelt tanúsítványokat, minőségrendszereket, valamint a kialakítandó infrastruktúrát. Szó esett a gyakran elkövetett hibákról, a vágás, feldolgozás, a csomagolás, a jelölés és a tárolás területén is annak érdekében, hogy a résztvevők megismerjék, mikre kell fokozott figyelmet fordítaniuk. A gyakorlatok megkezdése előtt utolsó előadásként a vörösáru-termékkörök és a gyártásuk elméletét mutatták be.

A délutáni gyakorlaton az elméletben elsajátított ismeretek alkalmazására került sor. A tagok közreműködésével legyártották a vörösáru-termékeket. A gyakorlat alatt lehetőség volt kérdezni, így a gyártás alatt folyamatos szakmai kommunikáció alakult ki, amely során rengeteg hasznos információt tudhattak meg a résztvevők.
– Egy csodálatos nap volt, csodálatos szakemberek előadását hallhattuk, úgyhogy nagyon pozitívan és kellemesen csalódva fogok hazautazni. Az előadások nagyon-nagyon tetszettek, nagyon színvonalasak voltak, minden apró részletre odafigyeltek. Úgy érzem, hogy kiemelt vendégként voltunk kezelve a mai napon – fogalmaztak így többen is.

A szakmai rendezvény az elkészített termékek érzékszervi bírálatával zárult, amely során a résztvevők kifejthették véleményüket a különböző fűszerezési módszerekkel és az alkalmazott belekkel kapcsolatban. A program eredményességét mutatja, hogy a zárást követően a megjelentek névjegycserékkel és tanácsok kérésével keresték a további lehetőséget az együttműködésre és a fejlődésre.


(NAK/Tóth Dénes)

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám