`

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Élelmiszeripari Igazgatósága 2019. május 10-11-én rendezte meg a Szent István Egyetemen a „Tanuljunk együtt!” programsorozat keretében a gyümölcs- és zöldségfeldolgozással foglalkozó, haladó szintű eseményét.


A tagjaink számára ingyenesen elérhető rendezvény célja a gyümölcs- és zöldségfeldolgozás még speciálisabb ismereteinek a megosztása. A program azon tagjaink számára volt elérhető, akik a tavalyi évben megrendezett azonos témájú eseményeken már részt vettek. A haladó csoport mind a 24 résztvevője több éves gyakorlattal rendelkezik az élelmiszer-előállításban, mint például lekvárkészítés, gyümölcslé, szörp vagy tormakrém gyártásban. A programnak köszönhetően mégis olyan hasznos ismeretekre tettek szert mind a mikroorganizmusokról és azok hatásáról, továbbá az élelmiszer-előállítás jó higiéniai gyakorlatáról, amiket könnyen be tudnak építeni és alkalmazni tudnak a mindennapi tevékenységük során.

A résztvevők átfogó képet kaptak a feldolgozott gyümölcs- és zöldségtermékek fogyasztási trendjeiről, új irányairól, a csomagolóanyagok szerepéről, valamint a termékfejlesztéseiknél hasznosítható íz, szín és állomány kialakításról. Az előadók kitértek az adalékanyagokra és azok alternatíváira, továbbá ezek felhasználásának technológiai és jogszabályi hátterére is.

A programsorozat egyik alapvető célja az elméleti ismeretek gyakorlatba való átültetésének megkönnyítése, így a program során kiemelt szerepet kapott a gyakorlat. Ennek keretében a résztvevők elsajátíthatták – akár saját termék példáján – különféle készítmények tápértékének számolását és a hatályos jogszabályoknak megfelelő címkék összeállítását. A gyártástechnológiával kapcsolatos gyakorlatokra is sor került, ahol egyrészt a híg, sűrű és darabos termékek hőkezelési paramétereit vizsgálták, továbbá az édesítőszerek, színezékek alkalmazhatóságát próbálták ki a termékfejlesztésben. A korábbi programokon nagy érdeklődés mutatkozott az egyszerű és könnyen alkalmazható berendezések és laboratóriumi eszközök iránt, így az előadók bemutatták a gyártás során legszükségesebb eszközöket és berendezéseket is.

A tagok visszajelzése pozitív a programjainkkal kapcsolatban. Ennek köszönhetően a résztvevők igénylik a további lehetőségeken való részvételt is.   


(NAK/ Domán Tamara és Gál Alla)

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám