`

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) Élelmiszeripari Igazgatósága szervezésében zajlott le 2019. november 15-én a „TANULJUNK EGYÜTT!” gyakorlati napok új programja a Debreceni Egyetem Élelmiszeripari Innovációs Központjában.


A sütőipar szereplőinek szánt ingyenes szakmai program keretében a rozskenyerekkel kapcsolatos ismereteiket bővíthették a résztvevők, több receptúra és új eljárások ismertetése alapján. Szinte mindegyik megjelent ipari szereplőnek volt már gyakorlata a rozsos termékek előállításában. Tapasztalatuk szerint tisztán a rozskenyeret kevesen keresik, mert itthon nincs ennek komoly kultúrája. Viszont a rozsos termékeket szeretik, keresik és a gyermekétkeztetésben is felhasználják hetente legalább egy alkalommal.

Sütés előtt...

 

A program során a résztvevők megismerhették a rozskenyérkészítés alapanyagait, a gyártás során lezajló folyamatokat, a termékekkel szembeni minőségi elvárásokat és fejlesztési lehetőségeket. A délutáni gyakorlat során négyféle (más összetételű kelesztést segítő anyaggal) tésztát készítettek a szakemberek háromféle minőségű liszt (BL80, RL90, RL190) felhasználásával, majd a kelesztés után, az automata kemencében meg is sütötték. A feldolgozás szüneteiben megismerkedtek az alapanyagok és a kenyerek hibáival, ezek kiküszöbölésének módozataival, valamint az érzékszervi bírálat szempontjaival.  

Az előadók tudtak újdonságokkal szolgálni mind a 8 fő résztvevőnek. A kovászkészítés során szén-dioxiddal dúsított ásványvizet is felhasználtak, ami gyorsítja a kelést a gázképződésén keresztül. Ez további kutatásokat igényel még, mert hosszabb távon, későbbi felhasználás esetén már nem egyértelmű a pozitív hatása. Frissen, gyorsan hozzá kell keverni a liszthez, vízhez a kovászt, hogy megfelelő kelesztő hatást tudjanak elérni.

Alapanyag-ismerkedés...

 

A sütés után mindenki megkóstolta a különböző receptúrák alapján készült termékeket, amelyeket ízük, konzisztenciájuk, textúrájuk alapján is jól meg lehetett különböztetni. A tagok elégedett voltak a témában elhangzott előadásokkal és a gyakorlati bemutató tapasztalataival.


(NAK/Szabó Attila)

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám