`

A borpiac közös szervezéséről szóló 479/2008/EK tanácsi rendeletnek a támogatási programok, a harmadik országokkal folytatott kereskedelem, a termelési potenciál és borágazat ellenőrzése tekintetében történő végrehajtására vonatkozó részletes szabályok megállapításáról szóló 555/2008/EK bizottsági rendelet, valamint a borászati termékek harmadik országokban 2015 és 2017 között történő promóciójának támogatásáról szóló 4/2015. (II. 19.) FM rendelet alapján támogatás vehető igénybe az oltalom alatt álló eredetmegjelöléssel vagy földrajzi jelzéssel rendelkező, illetve a borszőlő fajtájának jelzésével ellátott borászati termékek harmadik ország(ok)ban történő megismertetését és promócióját célzó program megvalósításához.

 Támogatást olyan

  • hegyközségi tanács, valamint a hegyközségekről szóló 2012. évi CCXIX. törvény 22. § (1) bekezdése szerinti esetben hegyközség;
  • szőlészeti termelő, borászati termelő, szőlészeti és borászati felvásárló;
  • civil szervezet, amely szőlészeti és borászati tevékenységet végez, és amelynek a tagjainak legalább 75%-a szőlészeti termelő, borászati termelő, szőlészeti és borászati felvásárló; illetve
  • gazdasági társaság, amelynek legalább egy tulajdonosa hegyközségi tag

(a továbbiakban együtt: kérelmező) igényelhet, amely rendelkezik az agrárpolitikáért felelős miniszter (a továbbiakban: miniszter) által jóváhagyott programmal.

A program megvalósítása során a promóciós anyagokon a Magyar Bor arculati kézikönyv elemeinek alkalmazása szükséges, amely elérhető a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (a továbbiakban: MVH) honlapján (www.mvh.gov.hu) is, a „Támogatások / EU Belpiaci intézkedések / Egyéb / Borok promóciója” cím, Jogszabályok lap alatt.

A program megvalósítása és az akciók bejelentése

A kérelmező a program megvalósítását a programjavaslat jóváhagyásáról szóló miniszteri döntés meghozatalát megelőzően, de legkorábban 2015. május 1-jén kezdheti meg. Amennyiben a program előzetes megvalósítása eltér a jóváhagyásról szóló döntéstől, úgy az eltérés következményeit a kérelmező viseli. A kérelmezőnek a program előzetes megvalósítása esetén is be kell nyújtania – fenti határidőn belül – az „Akció bejelentő lapot” az MVH-hoz.


Az „Akció bejelentő lapot” Magyarországon megvalósított akció esetén legkésőbb az akció megkezdése előtt 8 nappal, a Rendelet 1. melléklete szerinti harmadik országban megvalósított akció esetén legkésőbb az akció megkezdése előtt 15 nappal.

Benyújtás:

  • Személyesen a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal Központi Ügyfélszolgálatán  (cím: 1095 Budapest, Soroksári út 22-24.) vagy
  • Telefaxon a  Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal  Piaci Támogatások és Külkereskedelmi Intézkedések Igazgatósága titkárságára a  06-1-219-4511 vagy 06-1-219-4512 faxszámra

A kifizetési kérelem benyújtása

A támogatás igénybevételéhez a Rendelet 7. § (1) bekezdésében hivatkozott, jelen közlemény 1. számú melléklete szerinti (B3030-02 jelű) „Kifizetési kérelem Főlapot” és a 2. számú melléklet szerinti (B3031-02 jelű) „Betétlapot” kell benyújtani az alábbiak szerint:

  • az adott borpiaci évben (ami augusztus 1-je és július 31-e közötti időszak) negyedévente egy alkalommal, az adott borpiaci negyedévet követő hónap első napjától a hónap utolsó napjáig;
  • az adott borpiaci év negyedik negyedévére vonatkozóan a borpiaci negyedévet követő hónap első napjától a hónap tizenötödik napjáig.

A kifizetési kérelemben csak olyan akció költsége számolható el, amelynek megvalósítása az érintett negyedévben fejeződött be.

Benyújtás:

  • Postai úton a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal Piaci Támogatások és Külkereskedelmi Intézkedések Igazgatóságához (postacím: 1476 Budapest, Pf. 407) vagy
  • Személyesen a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal Központi Ügyfélszolgálatán (cím: 1095 Budapest, Soroksári út 22-24.)

A jelen közlemény 2. számú melléklete szerinti (B3031-02 jelű) „Betétlapot” elektronikus úton is meg kell küldeni a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címre.

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám