Aktualitások

A szakképesítésért felelős miniszter megbízása alapján immár hatodik alkalommal koordinálta a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) az agrárágazati szakmai tanulmányi versenyeket. A végzős szakiskolai és szakközépiskolai tanulók kilenc-kilenc különböző szakképesítésben mérték össze tudásukat.

 

A tanulmányi versenyek a földművelésügyi miniszter versenyfelhívása valamint a kamara versenyszabályzata alapján zajlanak egy-egy szakképző intézmény felügyelete mellett, a velük együttműködő gazdálkodó szervezetek és vállalkozások segítségével. A NAK – a nemzetgazdasági miniszter támogatásával – pályázati forrásból évente mintegy 50 millió forintot fordít a versenyek szervezésére és a feltételek biztosítására. Ezt az összeget további 20-25 millió forinttal egészíti ki a fenntartó, valamint a szponzorok anyagi és természetbeni hozzájárulása.

A 2016-os versenysorozat lebonyolítása – több hónapos előkészítő munka után – 18 különböző helyszínen és időpontban mintegy két hónapot vett igénybe. A lebonyolításban a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara munkatársain, megyei vezetőin kívül még legalább ezren vettek részt: szervező iskolák, együttműködő és támogató gazdaságok, vállalkozások logisztikában és adminisztrációban közreműködő kollektívái. A sikeren fáradozók példaértékű összefogása nem csak a versenyzőknek okozott maradandó élményt, de a program mindenhol jelentős helyi eseménnyé nőtte ki magát, és a kísérő rendezvényekkel együtt hozzájárult az agrárszakmák népszerűsítéséhez, a pályaválasztáshoz is.
A tanulmányi versenyeken elért teljesítményei alapján idén 60 szakközépiskola 371 tanulója közül 61 versenyző, míg 102 szakiskola 244 tanulója közül 60 versenyző jeles eredménnyel mentesült a szakmai vizsga kötelezettségei alól.
Gratulálunk a versenyzőknek és tanáraiknak, köszönjük a támogatók felajánlásait, a segítők önfeláldozó munkáját!

Győztesek

 


Szakma Kiváló Tanulója Verseny, 2015/2016-os tanév, eredmények


Szakképesítés száma, megnevezése – OKJ 34 541 05 Pék        
1. Szabó Enikő (Fodor József Élelmiszeripari Szakképző Iskola, felkészítő tanár: Zelenka Ferenc)
2. Molnár Alexandra Gizella (Pécsi SZC. II. Béla Középiskolája, Élelmiszeripari Szakiskolája és Kollégiuma, felkészítő tanár: Szilvásiné Tarjányi Katalin)
3. Bauer Ferenc (Zalaegerszegi SZC Báthory István Szakképző Iskolája, felkészítő tanár: Lang Tibor)


Szakképesítés száma, megnevezése – OKJ 33 541 05 1000 00 00 Pék-cukrász
1. Balog Adrienn Kitti (Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola és Kollégium, felkészítő tanárok: Horváth Krisztián /pék/, Dányi János /cukrász/)
2. Tóth Brigitta (Toldi Miklós Élelmiszeripari Szakképző Iskola és Kollégium, felkészítő tanárok: Dabasi János /pék/, Tóth Ferencné /cukrász/)
3. Siklósi Gergely (Szent István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola, felkészítő tanárok: Stéger Péter /pék/, Petrik Márta /cukrász/)


Szakképesítés száma, megnevezése – OKJ 34 541 06 Szőlész-borász
1. Tóth - Urbán Zoltán József (Soós István Borászati Szakképző Iskola, felkészítő tanár: Erdősné Cserkuti Katalin)
2. Iglai Erik Sándor (Soós István Borászati Szakképző Iskola, felkészítő tanár: Erdősné Cserkuti Katalin)
3. Szarka Máté (FM DASzK Szakképző Iskola Teleki Zsigmond Mezőgazdasági Szakképző Iskolája és Kollégiuma, felkészítő tanár: Hegyi Béla)


Szakképesítés száma, megnevezése – OKJ 34 541 03 Húsipari termékgyártó  
1. Zsemberi Mihály (Fodor József Élelmiszeripari Szakképző Iskola, felkészítő tanár: Vígh Antal)
2. Incze Gedeon (Debreceni SZC Irinyi János Gimnáziuma, Szakközépiskolája és Szakiskolája, felkészítő tanár: Nagy Rudolf Máté)
3. Ivánkó Márk Mihály (FM Közép-magyarországi Agrár-szakképző Központ, Bercsényi Miklós Élelmiszeripari Szakképző Iskola és Kollégium, felkészítő tanárok: Fülöp Ferenc, Huj Mihály)


Szakképesítés száma, megnevezése – OKJ 34 621 02 Lovász
1. Unger Patrícia Hajnalka (Pettkó-Szandtner Tibor Lovas Szakképző Iskola és Kollégium    , felkészítő tanár: Rásky Péter)
2. Borbély Balázs (Veres Péter Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola és Kollégium, felkészítő tanár: Vígh Attila)
3. Kozma Ágnes (Kiskunfélegyázi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola és Kollégium, felkészítő tanár: Szajbert Éva)


Szakképesítés száma, megnevezése – OKJ 34 215 04 Virágkötő és virágkereskedő
1. Kőhegyes Kinga (Herman Ottó Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium, felkészítő tanár: Seres Györgyi)
2. Hegedűs Henrietta (Magyar Gyula Kertészeti Szakképző Iskola, felkészítő tanár: Molnár Mária)
3. Arláth Ludovika (Magyar Gyula Kertészeti Szakképző Iskola, felkészítő tanár: Laczkovszki Csaba)


Szakképesítés száma, megnevezése – OKJ 34 622 01 Dísznövénykertész (képen balra)
1. Csipák Kristóf (FM KASZK Varga Márton Kertészeti és Földmérési Szakképző Iskola, felkészítő tanár: Víg Anna)
2. (Dudás Tamás Magyar Gyula Kertészeti Szakképző Iskola, felkészítő tanár: Frang Gyula)
3. (Szalai Gábor Herman Ottó Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Szakképző Iskola, felkészítő tanár: Katavics András)


Szakképesítés száma, megnevezése – OKJ 34 623 01 Erdészeti szakmunkás        
1. Kondás Péter (FM ASZK Mátra Erdészeti, Mezőgazdasági és Vadgazdálkodási Szakképző Iskolája és Kollégiuma Mátrafüred, felkészítő tanár: Veres Bálint)
2. Sere Donát (Bedő Albert Erdészeti Szakképző Iskola és Kollégium – Ásotthalom, felkészítő tanár: Kiss Zoltán)
3. Tusori Richárd (Bedő Albert Erdészeti Szakképző Iskola és Kollégium – Ásotthalom, felkészítő tanár: Szécsi László)


Szakképesítés száma, megnevezése – OKJ 34 521 08 Mezőgazdasági gépész        
1. Hajdu Gergő Tamás (FM DASZK Vépi Középiskolája, Mezőgazdasági Szakképző Iskolája és Kollégiuma, felkészítő tanár: Berkes Miklós)
2. László Zoltán (Vay Ádám Gimnázium, Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium – Baktalórántháza, felkészítő tanár: Angyal Miklós)
3. Béres István (Kenderesi Mezőgazdasági Szakképző Iskola, felkészítő tanár: Jakobicz Mihály)

 

 

Országos Szakmai Tanulmányi Verseny, 2015/2016-os tanév, eredmények

          
Szakképesítés száma, megnevezése – OKJ 54 621 01 Állattenyésztő és állategészségügyi technikus
1. Szilágyi Patrik András (Veres Péter Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola és Kollégium, felkészítő tanárok: Nagy Szilárd, Kertészné Györffy Eszter)
2. Garamvölgyi Gergely    (Veres Péter Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola és Kollégium, felkészítő tanárok: Nagy Szilárd, Kertészné Györffy Eszter)
3. Kalmár Petra (Veres Péter Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola és Kollégium, felkészítő tanárok: Nagy Szilárd, Kertészné Györffy Eszter)


Szakképesítés száma, megnevezése – OKJ 54 621 02 Mezőgazdasági technikus
1. Papp Zoltán László (Gregus Máté Mezőgazdasági Szakképző Iskola, felkészítő tanárok: Nádasdiné Dani Éva, Helyán Éva Hanna)
2. Rostás Lilla (Gregus Máté Mezőgazdasági Szakképző Iskola, felkészítő tanárok: Nádasdiné Dani Éva, Helyán Éva Hanna)
3. Pap Kornél (FM DASZK Szakképző Iskola, Móricz Zsigmond Mezőgazdasági Szakképző Iskolája és Kollégiuma, felkészítő tanárok: Szász Melinda, Ácsné Varga Erika)


Szakképesítés száma, megnevezése – OKJ 54 623 01 Erdészeti és vadgazdálkodási technikus
1. Balogh Erik (Róth Gyula Erdészeti, Faipari Szakközépiskola és Kollégium – Sopron, felkészítő tanárok: Nagy Csaba, Farkas Zsolt)
2. Rózshegyi Bence (Róth Gyula Erdészeti, Faipari Szakközépiskola és Kollégium – Sopron, felkészítő tanárok: Nagy Csaba, Farkas Zsolt)
3. Kajdi Győző (Róth Gyula Erdészeti, Faipari Szakközépiskola és Kollégium – Sopron, felkészítő tanárok: Nagy Csaba, Farkas Zsolt)


Szakképesítés száma, megnevezése – OKJ 54 541 01 Élelmiszeripari analitikus technikus
1. Bokor Bálint (Pesti Barnabás Élelmiszeripari Szakképző Iskola, felkészítő tanárok: Horti Csilla, Kiss Hella)
2. Zajkás Bálint  (Pesti Barnabás Élelmiszeripari Szakképző Iskola, felkészítő tanárok: Horti Csilla, Kiss Hella)
3. Szilágyi Dóra (Pesti Barnabás Élelmiszeripari Szakképző Iskola, felkészítő tanárok: Horti Csilla, Kiss Hella)


Szakképesítés száma, megnevezése – OKJ 54 541 02 Élelmiszeripari technikus
1. Seregi Szabina (Pesti Barnabás Élelmiszeripari Szakképző Iskola, felkészítő tanárok: Klipácsné Berényi Katalin, Kiss Hella)
2. Ráfli Imre (Toldi Miklós Élelmiszeripari Szakképző Iskola és Kollégium, felkészítő tanárok: Fritschekné Kosik Erika, Szöllősy István)
3. Nagy Zsuzsanna Andrea  (Pesti Barnabás Élelmiszeripari Szakképző Iskola, felkészítő tanárok: Klipácsné Berényi Katalin, Kiss Hella)


Szakképesítés száma, megnevezése – OKJ 54 581 01 0010 54 01 Földmérő és térinformatikai technikus
1.  Ferik Péter (FM KASZK-Varga Márton Kertészeti és Földmérési Szakképző Iskola és Kollégium –  Budapest, felkészítő tanár: Font Erika)
2. Daróczi Roland (Szombathelyi Élelmiszeripari és Földmérési Szakképző Iskola és Kollégium –  Szombathely, felkészítő tanárok: Rába József, Csiszár Zoltán, Varga Róbert)
3. Tarr Bertalan (Pécsi Szakképzési Centrum Pollack Mihály Műszaki Szakközépiskolája és Kollégiuma – Pécs, felkészítő tanárok: Nagy Miklós, Kelemen Gergő, Tamás László)


Szakképesítés száma, megnevezése – OKJ 54 581 02 Parképítő és -fenntartó technikus
1. Zsiknyár Béla Gábor (FM DASZK Szakképző Iskola, Lippai János Kertészeti Szakképző Iskolája és Kollégiuma, felkészítő tanár: Kuslics Ágnes)
2. Sonyovszki Illés (FM KASZK-Varga Márton Kertészeti és Földmérési Szakképző Iskola és Kollégium, felkészítő tanár: Gódorné Hazenauer Zita)
3. Bella József (FM DASZK Szakképző Iskola, Lippai János Kertészeti Szakképző Iskolája és Kollégiuma, felkészítő tanár: Kuslics Ágnes)


Szakképesítés száma, megnevezése – OKJ 54 521 05 Mezőgazdasági gépésztechnikus
1. Rigó Tamás (Csukás Zoltán Mezőgazdasági Szakképző Iskola – Csorna, felkészítő tanár: Festő László)
2. Fodor Bence (Galamb József Mezőgazdasági Szakképző Iskola – Makó, felkészítő tanár: Kovács Károly)
3. Preiner Csaba (Csukás Zoltán Mezőgazdasági Szakképző Iskola – Csorna, felkészítő tanár: Pénzes Tamás)


Szakképesítés száma, megnevezése – OKJ 54 850 01 Környezetvédelmi technikus     
1.  Galambos Tamás (Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum Petrik Lajos Két Tanítási Nyelvű Vegyipari, Környezetvédelmi és Informatikai Szakközépiskolája, felkészítő tanár: Szalkay Csilla)
2. Takács Krisztián (Roth Gyula Erdészeti, Faipari Szakközépiskola és Kollégium, felkészítő tanár: Boros Géza)
3. Pálya István (Roth Gyula Erdészeti, Faipari Szakközépiskola és Kollégium, felkészítő tanár: Füzi Boglárka)

 

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Cím: 1119 Budapest, Fehérvári út 89-95.

Zöld szám: +36 80 900 365

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Adószám: 18399257-1-43

 

Földbizottsági meghívók

Őstermelői adatok lekérdezése

Ügyfélszolgálati irodák és falugazdászok