Sajtóközlemények

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara az Innovációs és Technológiai Minisztérium támogatásával 2019. április 15-16. között első alkalommal rendezi meg Agrár Szakma Sztár Fesztivált. A rendezvényen húsz szakképesítés közül nyolc tanulói versenyének döntőjére kerül sor. A NAK és az iparkamara 2020-ban már közösen tartja meg a Szakma Sztár Fesztivált.

A szakmai tanulmányi versenyek megrendezésének célja a szakképzés népszerűsítése, a pályaorientáció segítése, a szakmák társadalmi presztízsének erősítése, a kiemelkedő oktató-nevelő tevékenység ösztönzése. A korábbi gyakorlat szerint az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyeket (OSZTV), valamint a Szakma Kiváló Tanulója Versenyeket (SZKTV) egy-egy iskolában – úgynevezett versenyszervező intézményben – tartották. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) részéről először 2017-ben fogalmazódott meg az az igény, hogy az agrárszakképzések is jelenjenek meg a nagyközönség előtt úgy, hogy a verseny nyilvánossá tételével az általános iskolai tanulók és más érdeklődők is belelássanak a szakmai sajátosságokba.

Ennek érdekében a NAK első alkalommal 2018-ban csatlakozott a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) hagyományosan megrendezett Szakma Sztár Fesztiváljához, ahol az MKIK által szervezett tanulmányi versenyek döntőit tartották. Ez az év még csak az ismerkedésről szólt, így a tavalyi fesztiválon a kamara négy agrár-szakképesítést (édesipari termékgyártó, pék, erdészeti szakmunkás, virágkötő és virágkereskedő) „foglalkoztató-szigeteken” népszerűsített.

A NAK és az MKIK között 2018. december 18-án aláírt megállapodás értelmében – a szakképzés területén folytatott tevékenységeik megerősítéséért – a két szervezet a 2019-es Szakma Sztár Fesztiváljaik megrendezésében együttműködik, és saját eseményeiken megjelenési lehetőséget is biztosítanak a másik fél részére. Így az MKIK március 12-14. közötti fesztiválján a NAK saját standján hívta fel a figyelmet az agrárszakmákra.

Az idei Agrár Szakma Sztár Fesztivált – az országos szakmai versenyek döntőit nyolc szakmában, valamint az ehhez kapcsolódó ünnepélyes díjátadót – a NAK az Innovációs és Technológiai Minisztérium támogatásával 2019. április 15-16. között első alkalommal rendezi meg a Hungexpo területén. A 2018/2019. tanévben az OSZTV keretében kilenc, az SZKTV keretében tizenegy szakképesítésben versenyeznek a tanulók. A versenyekre összesen 688 tanuló (OSZTV-kre 385, SZKTV-kre 303) nevezett be. A fesztiválon a húsz szakképesítés közül nyolc döntőjének lebonyolítására kerül sor (OSZTV – élelmiszeripari analitikus technikus; élelmiszeripari technikus; földmérő, földügyi és térinformatikai technikus; parképítő és -fenntartó technikus; SZKTV – édesipari termékgyártó; húsipari termékgyártó, pék; virágkötő és virágkereskedő).

 

Egyidejűleg mind a húsz agrár-szakképesítésből tartanak bemutatókat, továbbá a résztvevőknek lehetőségük nyílik arra is, hogy a „foglalkoztató-szigeteken” kipróbálják az egyes szakmákat. Ízelítő a programokból: motorfűrész szerelés; erdészeti mérőműszerek bemutatása; szántóföldi GPS bemutatója; „farmudvaros játék, távirányítós munkagépekkel, berendezett pályán; állatgyógyászati segédeszközök bemutatója/kipróbálása; kisállat-simogató (bárány, csirke); virágkötészeti kézműves foglalkozás, húsvéti asztalidísz-készítés; tejfeldolgozás bemutatása; tojásfa-készítés, traktorbemutató; precíziós technológia bemutatása; szakmatörténeti kiállítás; környezetvédelmi kísérletek; kamarai kiállítás, VR-játékok, kvíz; agrártémájú szabadulószoba; sütő és édesipari termékek készítése.

Az eseményt a NAK az MKIK-val együttműködve, a Szakma Sztár Fesztivál-brand kommunikációjának és arculati elemeinek felhasználásával bonyolítja le, elősegítve ezzel a 2020-as együttes országos tanulmányi versenyek megvalósítását. A két kamara ugyanis 2020-ban már közösen kívánja megrendezni az OSZTV-k döntőjét fesztiválkeretek között.

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

ŐSTERMELŐ, ŐCSG KERESŐ

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám