Sajtóközlemények

A Visegrádi Négyek agrárkamarái kibővített ülésének fókuszában a 2020 utáni Közös Agrárpolitika (KAP) állt. A szervezetek vezetői hangsúlyozták, hogy a Közös Agrárpolitikának valóban közös és az egyes tagországok gazdálkodói között nem diszkrimináló politikává kell válnia az új programozási időszakban. A V4 országok agrárkamarái elutasítják, hogy a jövőben korlátlanul tovább növekedhessen a nemzeti hatáskörbe utalt mező- és vidékfejlesztési támogatások köre, illetve mértéke, hiszen a renacionalizáció esetleges tovább erősítése alapjaiban kérdőjelezi meg a Közös Agrárpolitika „közös” jellegét.

A Visegrádi Négyek agrárkamaráinak 64., kibővített ülését rendezték meg 2017. március 30-31. között a szlovákiai Pozsonyban. A találkozón a magyar Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK), a Cseh Köztársaság Agrárkamarája (AKČR), a lengyel Agrárkamarák Nemzeti Tanácsa (KRIR), a Szlovák Élelmiszeripari és Agrárkamara (SPPK), az Észt Agrár- és Kereskedelmi Kamara (EPKK), a Litván Köztársaság Agrárkamarája (ZUR), valamint a Horvát Agrárkamara (HPK) képviselői vettek részt.

A találkozó fő fókuszában a 2020 utáni Közös Agrárpolitika előkészítése állt, amellyel kapcsolatban még egy hónapig kérdőív formájában zajlik az Európai Unió nyilvános konzultációja. A jelen lévő képviselők hangsúlyozták, hogy mozgósítani kell tagjaikat annak érdekében, hogy a lehető legtöbb gazdálkodó töltse ki a kérdőívet, így bemutathatóak a gyakorlati vélemények a jelenlegi rendszerről. A kamarák természetesen megértik, hogy a jelenlegi Közös Agrárpolitika (KAP) értékelésének eredményei a 2020 utáni politikára lesznek hatással. A szakemberek hangsúlyozták: a Közös Agrárpolitikának valóban közös és az egyes tagországok gazdálkodói között nem diszkrimináló politikává kell válnia az új programozási időszakban. Ennek szellemében a V4 országok agrárkamarái elutasítják, hogy a jövőben korlátlanul tovább növekedhessen a nemzeti hatáskörbe utalt mező- és vidékfejlesztési támogatások köre, illetve mértéke, hiszen a renacionalizáció esetleges tovább erősítése alapjaiban kérdőjelezi meg a Közös Agrárpolitika „közös” jellegét. Szlovák javaslatra a találkozón a KAP jövőjével kapcsolatban deklarációt fogadtak el, amit a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara a Litván Köztársaság Agrárkamarájához hasonlóan tekintettel az azt tartalmazó hangsúlyos stratégiai kérdésekre a helyszínen nem írt alá, mivel az abban foglalt állítások jelentősége felső szintű kamarai döntést igényel.   

Az agrárkamarák képviselői megvitatták országaik mezőgazdasági piacainak jelenlegi helyzetét. Kiderült: az alapvető mezőgazdasági növényi nyersanyagok hozamszintje 2016-ban jelentősen meghaladta az átlagot, de a termelői árak a legtöbb nyersanyag tekintetében jelentősen alacsonyabbak voltak a korábbi évekhez képest. Az állattenyésztési árucikkek termelői árai nagymértékben ingadoznak a piaci helyzet következtében. Az ülésen elhangzott, hogy 2017-ben szükség van az árak stabilizációján keresztül a teljes mezőgazdasági ágazat stabilizációjára, valamint közép- és hosszú távú intézkedéseket kell elfogadni, amelyek elég lehetőséget biztosítanának a termelőknek ahhoz, hogy megbirkózzanak az árak nagyfokú ingadozásával.

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Ügyfélszolgálati irodák elérhetőségei

ŐSTERMELŐ, ŐCSG KERESŐ

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám