Vármegyei hírek

Az idén sorrendben második alkalommal rendezte meg NAK Pest megyei és fővárosi szervezete a Pest megyei Borversenyt. A beérkezett minták közül 13 bor kapott arany minősítést.


A május 3-i eseményen Kupcsok Milán, a NAK Pest megyei igazgatója elmondta, az esemény jó lehetőség a megyei borok szakmai megmérettetésére, célja hogy a megye borászai és bortermelői is bemutatkozhassanak és képviselhessék egyedi arculatukat, ezáltal is erősítve a megyei borrégió jóhírét a magyar borok viszonylatában.

Az előírás szerint kizárólag a megyében termesztett szőlőből előállított, csendes borokkal lehetett nevezni. A tavalyihoz hasonlóan idén is számos termelő élt a lehetőséggel és versenyeztette meg a borait, a három kategóriában (fehér-, rozé- és vörösbor) induló tételek közül a legtöbb minta a Kunsági borvidékről érkezett. Az esemény helyszíne a borkészítés oktatásának középiskolai szintű fellegvára, a Soós István Borászati Szakképző Iskola Tangazdasága volt, melyet a megnyitó során Klément György, a NAK Pest megyei és Fővárosi Szervezetének alelnöke – aki maga is bortermelő – is kiemelt.

A 26 termelőtől beérkezett 92 darab bormintát a hagyományokhoz híven a Cegléd és Vidéke Unghváry László Borrend borbíráló bizottsága és más, neves hazai szakértők, többek között Dr. Bálo Borbála, a Szent István Egyetem Szőlészeti Tanszékvezető docense és Viniczai Sándor, a Magyar Mezőgazdaság borszakértő újságírója értékelte. A jó hangulatú esemény során ismét megállapítást nyert, hogy a Pest megyében termelt szőlőből készült boroknak méltó helyük van az országosan elismert, minőségi borok palettáján, a beérkezett minták közül 13 bor kapott arany minősítést. A versenyhez hasonló pozitív kezdeményezések erősítik a kamara és a térség borászainak viszonyát, a termelőket pedig minél szebb borok előállítására sarkallják.

Az eredményhirdetésre későbbi időpontban kerül sor, itt adják majd át a társadalmi zsűri különdíját is.

Szervezők, bírálók, résztvevők...


(NAK)

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Ügyfélszolgálati irodák elérhetőségei

ŐSTERMELŐ, ŐCSG KERESŐ

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám