Vármegyei hírek

A Magyar Pékszövetség és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Fejér, Komárom-Esztergom, valamint Veszprém megyei szervezetei által megrendezett összevont élelmiszeripari osztályülésre 2017. április 4-én Komáromban került sor.


Dr. Balogh Zoltán, a NAK Komárom-Esztergom megyei  elnöke nyitotta meg az ülést. Köszöntötte Éder Tamást, a NAK országos élelmiszeripari alelnökét, Septe Józsefet, a Magyar Pékszövetség elnökét, valamint külön köszöntötte Jankó Miklóst, az Ireks-Stamag Kft. ügyvezetőjét. Felhívta a figyelmet az összefogás fontosságára és a kapcsolatteremtés elősegítésére, ami alapvetően a kamara célja és feladata.

Ezt követően Jankó Miklós beszéde következett, szólt  a tudatosabb árképzésről, termékpozícionálásról, valamint a magyar fogyasztók árérzékenységéről. Magyarországi statisztikai adatok alapján beszélt az átlagosan egy háztartásra jutó kiadásokról és ezen belül is az élelmiszerekre fordított kiadások nagyságrendjéről. Hangsúlyozta a képzések fontosságát, továbbá ő is megemlítette az összefogás kiemelt jelentőségét.

Éder Tamás felelevenítette az elmúlt négy évet és annak küzdelmeit. Felvetette a párbeszéd fontosságát a kamara és tagjai között, hiszen maguk az élelmiszeripari vállalkozók tudják, hogy a kamara miben segíthetné működésüket. Beszélt az élelmiszeripari aktualitásokról, a támogatási döntéshozatalról, az áfa-csökkentés fontosságáról, a munkaerő-problémákról, a kiskereskedelem átalakulásának döntő szerepéről és folyamatáról, illetve az integráció gátjairól és az integrációs kényszerek erősödéséről az élelmiszergazdaságban.

Septe József beszélt a pékszövetség és a pékek helyzetéről, a magyar sütőipar talpra állítására tett próbálkozásokról, a képzések fontosságáról. Szó esett a kamarával való együttműködésükről és a szakboltok szükségességéről, végül zárszóként elmondta, hogy céljuk a pékszövetség tagsági körének kibővítése. Baranyi Helga, a Magyar Pékszövetség gazdasági vezetője a minimálbér-emelés sütőipari hatásáról beszélt, végezetül Lászlóné Szép Györgyi, a HLZ Szakértő Könyvvizsgáló és Adótanácsadó Kft. ügyvezetője tartott előadást a szakmai gyakorlatokkal, tanulószerződésekkel kapcsolatban és ezek finanszírozási lehetőségeiről, melyet nagy érdeklődés fogadott.

 


(NAK)

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

ŐSTERMELŐ, ŐCSG KERESŐ

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám