Vármegyei hírek

A sárospataki gazdafórumon a jelenlegi és a jövőbeli uniós vidékfejlesztési pályázatok helyzetét tekintették át a résztvevők.

 



A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Igazgatósága és a Zempléni Gazdaklub közös szervezésében gazdafórumot rendeztek 2016. november 11-én, Sárospatakon. A meghívottakat, az előadókat és a gazdálkodókat Taskó József, a NAK megyei elnöke köszöntötte, majd megnyitotta a rendezvényt. A vendéglátó város nevében Aros János polgármester köszöntötte a fórum résztvevőit, bemutatta a várost és kiemelte, hogy a hazai és uniós források most még rendelkezésre állnak, ezért a jövőjét megerősíteni szándékozó vállalkozóknak nagy figyelmet kell fordítaniuk az összehangolt fejlesztésekre.
Hörcsik Richárd, a térség országgyűlési képviselője, az Országgyűlés Európai ügyek bizottságának elnöke közölte, hogy az új rendszerben történő támogatási programot sokáig vizsgálta a brüsszeli intézményrendszer, ezért késve írtak ki több pályázatot, de most már felgyorsítják azokat. Hangsúlyozta, a növénytermesztés, a szőlészet, a gyümölcstermesztés és az állattartás Abaúj és Zemplén térségében is százaknak, ezreknek ad munkát és megélhetést.
Madari Örs, a Miniszterelnökség agrár-vidékfejlesztésért felelős államtitkárságának politikai tanácsadója a Vidékfejlesztési Program aktuális pályázati kiírásairól tartott beszámolót. Naprakész adatokat közölt a beadott pályázatok számáról, az igényelt támogatási összegekről, országosan és a megyére vonatkozóan. A megyében nem kell szégyenkezni, aktív a tagság, a 4-5. helyen áll a benyújtott igények, pályázatok számában.

Sokan voltak kíváncsiak a fórumra


– Valóban késve indultak a GINOP- és a VP-pályázatok, hiszen a régiek lezárása és az újak Brüsszel által történő elfogadása lassította a terveket, de mára utolértük magunkat – mondta Jakab István, a MAGOSZ elnöke. Hozzátette, a termelőknek a legfontosabb az, hogy ne legyen további fennakadás, ezért az MVH nehézkés rendszerének megszüntetésével a szolgáltató ügyintézést akarják elérni. A részarány-tulajdon megszüntetése a következő nagy feladat, ami az alaptörvény és a jelenlegi Ptk. szabályai nehezítenek, de megoldást kell találni az öröklés miatti darabszám szaporodására, valamint az elhagyott, örökös nélküli tulajdonok rendezésére.
Kiemelte az állami földek értékesítésiének fontosságát, a gazdálkodók földhöz jutását. Említette a jogszabályok racionalizálását, a ménesbirtokok szerepét a hagyományok őrzésében, a szakképzésben. Fontosnak tartja GMO-mentesség megőrzését, a szabadkereskedelmi egyezmények szerepét és ránk váró jelentőségét. Az intézményrendszer és a szakképzés átalakítását.
Agrártámogatások 2020 után címmel Papp Gergely, NAK szakmai főigazgató-helyettese tartott előadást. Elmondta, hogy már Brüsszelben megkezdődtek az egyeztetések erről az új időszakról, de a jelenlegi ciklus is késve indult és a Brexit is nagy hatással lesz a ki és befizetésekre. Valószínűsíthető, hogy lesznek továbbra is területhez, termeléshez, állatlétszámhoz kötött támogatások, de annak mértéke már kérdéses. A vidékfejlesztési, beruházási pályázatoknál és egyéb operatív programoknál nagyobb visszalépés várható.


A fórum során a vízgazdálkodás (közművek, utak, hidak), földhasználat, részarány-tulajdon, zártkertek problémái, kérdései merültek fel, amelyekre az előadók – köztük Péter Mihály, a NAK Budapest és Pest megyei elnöke – készséggel válaszoltak.

 

(NAK)

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Ügyfélszolgálati irodák elérhetőségei

ŐSTERMELŐ, ŐCSG KERESŐ

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám