Vármegyei hírek

A „Helyből Jobb!” szakmai fórum debreceni előadásán adóügyi, élemiszer-jelölési és élelmiszer-biztonsági témák, és jó élelmiszer-termelési példák kerültek szóba.

 


2016. november 16-án tartották meg a Földművelésügyi Minisztérium, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és a Nemzeti Művelődési Intézet közös szervezésében – a Helyi Termék Éve Program folytatásaként – a „Helyből Jobb!” szakmai fórum debreceni előadását.
A fórumot Bulcsu László, a Hajdú-Bihar megyei közgyűlés alelnöke nyitotta meg, aki köszöntőjében értékes gondolatokat fogalmazott meg a helyi és kézműves termékekre vonatkozóan. A szakmai rész első előadója Németh Jánosné, a NÉBIH élelmiszerbiztonsági felügyelője volt, aki a kistermelői élelmiszer-termelés, -előállítás és -értékesítés feltételei mellett kitért a betartandó higiéniai szabályokra, az adminisztratív kötelezettségekre, valamint a nyomon követhetőség fontosságáról is szólt.


Dömölki Mariann, az FM élelmiszer-feldolgozási főosztályának minőségpolitikai és környezetvédelmi szakreferense ismertette a helyi élelmiszerek jelöléséi szabályait, részletesen kitérve a kötelezően feltüntetendő információkra is. A délelőtti program utolsó pontja Kánai Edina védjegy-koordinátor előadásában a Nemzeti Parki Termék-védjegyrendszer bemutatása volt.
A délutáni első előadást Dr. Dencső Istvánné, a NAV tájékoztatási és koordinációs osztályának vezetője tartotta meg, aki részletesen bemutatta a kis- és őstermelői adózással kapcsolatos információkat, valamint válaszolt a helyben felmerült kérdésekre is. Ezt követően Jantyik Zsolt, a Hajdú-Bihar Megyei Értéktár Bizottság elnöke osztotta meg nézeteit a helyi termékek, illetve az ezen termékek által közvetített hagyományőrzésről, társadalmi és gazdasági szerepéről.


A program zárásaként Mező Gyula, Gáborján polgármestere, valamint Barabás Károlyné, Magyarhomorog polgármestere mutatta be településeik sikertörténeteit, melyek során az önkormányzatoknak sikerült a lakosokat a helyi élelmiszerek előállításába bevonni, tésztagyártó és savanyító üzem, hűtőtároló, szövő és varroda létrehozásával a foglalkoztatást növelni, és termékeiket helyben és kistérségükben sikeresen értékesíteni.


Az elhangzott előadások anyaga elérhetővé válik a www.helyboljobb.hu internetes portál tudástárában.

 


(NAK)

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Ügyfélszolgálati irodák elérhetőségei

ŐSTERMELŐ, ŐCSG KERESŐ

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám