`

A 2017. október 25-26-án Budapesten kerül sor az Exportfejlesztési Világfórum (World Export Development Forum – WEDF) soros rendezvényre. Magyarország a V4 országok közül elsőként tartja meg ezt az eseményt.


Az esemény az export-fejlesztéssel foglalkozó szakemberek, politikusok és üzletemberek találkozója. Az eseményt a Nemzetközi Kereskedelmi Központ (International Trade Center – ITC) rendezi évente, általában októberben vagy novemberben. Az első WEDF-konferenciát 1999-ben tartották, a franciaországi Annecy-ben. A 2016. évi és egyben 16. WEDF-konferenciára Srí Lankán, Colombóban került sor, amelyen Magyarország hivatalosan is átvette a 2017. évi rendezés jogát.

Az általában 2-3 napos rendezvényen megközelítőleg 5-700 fő vendégeskedik. A rendezvény főbb tartalmi elemeit a plenáris előadások és a tematikus workshopok képezik, valamint a konferencia kísérőrendezvényeként business-to-business találkozóra is sor kerül. Emellett az esemény keretében lehetőség nyílik szakmai programok, így céglátogatások megszervezésére is.

A 2017. október 25-26-i budapesti tanácskozás megrendezése Magyarország számára számos előnnyel jár. Kiemelt feladat a magyar export bővítése, földrajzilag kiegyensúlyozottabbá tétele új külpiaci lehetőségek felkutatásával, illetve a kivitel növelése a meglévő felvevőpiacokon. A közép-kelet-európai régió még sosem adott otthont a WEDF-nek, ezért Magyarország számára nagyszerű lehetőség a V4 országok közül elsőként megrendeznie a világfórumot. Összességében tehát a WEDF 2017. évi magyarországi megrendezése jelentős mértékben hozzájárul Magyarország külgazdasági célkitűzéseinek eléréséhez, exportunk növekedéséhez, illetve földrajzi koncentráltságának csökkentéséhez, ezáltal erősítve a Keleti és Déli Nyitás stratégiájának végrehajtását.

A fórummal kapcsolatban bővebb információk és regisztrációs lehetőségek itt találhatók.

Továbbá a businesshungary.gov.hu honlapon az exportfejlesztéssel kapcsolatban számos hasznos információ található.

 


(forrás: Intracen.org/WEDF)

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám