`

Az új agrár-vidékfejlesztési politika lehetőséget biztosít a vidéki térségek fejlesztésére, és olyan speciális szolgáltatások biztosítására is, amelyek támogatják a falusi és a vidéki turizmust – jelentette ki Kis Miklós Zsolt agrár-vidékfejlesztésért felelős államtitkár egy LEADER-pályázatból megvalósult falusi szálláshely átadásán, Szabolcsban.

Az államtitkár beszédében kitért a falusi turizmus jelentőségére, amely az egyik legalkalmasabb módja annak, hogy közvetlenül megismerhessük egy tájegység mindennapi életét és kultúráját. A mezőgazdaság és a turizmus szorosan kapcsolódik egymáshoz; a festői, érintetlen táj képezi a turizmus sikeres fejlődésének egyik alapját, de ugyanez az alapja a fenntartható mezőgazdaságnak és az erős vidéknek is. A minőségi vendéglátást a szívükön viselő, képzett szakembereké a jövő, akik ismerik a vidék, a mezőgazdaság problémáit, képesek a feladatok komplex megoldására. A települési, kistérségi és országos méretekben vett együttműködéssel a hazai turisztikai kínálat versenyképes, Magyarország hírnevét öregbítő exportcikként is értékesíthető – fogalmazott Kis Miklós Zsolt.

A falusi turizmus a családi gazdaságok számára fontos bevételi forrás, mivel egyre több gazdaság értékesíti közvetlenül a megtermelt és feldolgozott saját termékeit. Az egészségtudatos fogyasztók számára is fokozódó igény, hogy egyenesen a termelőktől vásároljanak helyben termelt, egészséges élelmiszert. A közvetlen értékesítési módokat, például a termelői piacok elterjesztése huszonhat milliárd forintos keretösszeggel, tematikus alprogramban kapott helyet a VP-ben.

A Vidékfejlesztési Program (VP) hangsúlyt fektet a kis gazdasági szereplők együttműködéseinek ösztönzésére is. Ugyanilyen fontos a helyi közösségi szolgáltatások és infrastruktúrák fenntartható fejlesztése, valamint a közösségi tervezésen alapuló, LEADER típusú fejlesztések megvalósítása is.

(Miniszterelnökség)

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám