`

Natúrparkjaink jelen és jövője címmel folytatódott a tavaly útjára indított natúrparki műhelykonferencia sorozat, amelynek legutóbbi eseménye a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. és a Magyar Turisztikai Ügynökség közös szervezésében valósult meg.


A natúrparki szakmai koordinációs hálózatot létrehozó, a táji léptékű, közösségi alapú együttműködések ismertségének és elismertségének növelése érdekében együttműködő partner szervezetek rendszeresen szerveznek olyan fórumokat, ahol a natúrparkok képviselői megoszthatják egymással különböző kezdeményezéseiket, jó gyakorlataikat, valamint megvitathatnak különböző szakmai kérdéseket, és közösen kereshetik a megoldást a működéssel kapcsolatos kérdésekre.

Az október 9-i eseményen Básthy Béla, a Magyar Natúrpark Szövetség (MNSZ) elnöke a natúrparkok sokszínűségét emelte ki köszöntőjében, amelyre a szövetség alelnöke, Szilvácsku Zsolt mutatott be konkrét, a táji adottságokkal, működési modellel, fejlesztésekkel kapcsolatos példákat. Előadásában részletesen bemutatta a hazai natúrparki működés sajátosságait és ezek alapján indokolta, miért tekinthetjük a natúrparkokat a tájszintű együttműködés valós, működő példáinak.

Pádárné Török Éva, a Földművelésügyi Minisztérium osztályvezetője ismertette a hazai natúrparkok jelenlegi szabályozási hátterét és ennek tervezett megújítását, amelyre alapvetően a natúrpark cím adományozása részletes feltételeinek kidolgozása okán van szükség. Az előadásokat követő beszélgetés során világossá vált, hogy a szabályozási háttér pontosítására a natúrpark címet elnyerni kívánó szervezetek számának növekedése miatt is feltétlenül szükség van, ám annak néhány elemét a jövőben közösen tovább kell vizsgálni.

Czobor Eszter felkért hozzászólóként bemutatta a francia natúrparkok (regionális parkok) működésének sajátosságait. Kitért arra, hogy a regionális parkok gyakorlatilag területfejlesztési egységekként működnek, jelentős közszolgáltatási szerepük van, a tájkartán keresztül pedig erős térségi együttműködési rendszert koordinálnak. Franciaországban széleskörű jogszabályi háttere van a natúrparkoknak, általában jóval nagyobb területekre terjednek ki, számos köztisztviselőt foglalkoztatnak, működésüket pedig többszintű finanszírozás jellemzi.

Mártonné Máthé Kinga, a Magyar Turisztikai Ügynökség Aktív és kulturális turizmusért felelős igazgatója a natúrparkok és a turizmus kapcsolatrendszerét mutatta be. Kiemelte, hogy az egyes natúrparkokban nagyon eltérő a turizmus szerepe, illetve a natúrparkok hozzájárulása az ország turisztikai kínálatához is különböző mértékű. Szólt továbbá a natúrparkok lehetséges turisztikai szerepéről, a szükséges fejlesztésekről, a turisztikai marketing jelentőségéről, valamint a monitoring rendszer és általában a mérhetőség megteremtésének fontosságáról.

A műhelykonferencián együttműködési megállapodást írt alá a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. és a Magyar Natúrpark Szövetség. Az együttműködő partnerek összefogásának célja a hazai natúrparki hálózat fejlesztése, különös tekintettel „A magyarországi natúrparkok szakmai koncepciója 2014” és „A magyarországi natúrparkok fejlesztési koncepciója 2015-2030” című szakmai dokumentumokban közösen rögzített célok elérésére és feladatok végrehajtására. A műhelykonferencián aláírt megállapodással az együttműködő partnerek kiemelt célja, hogy a táji léptékű, közösségi alapú együttműködések hazai és nemzetközi jó gyakorlatának ismertsége, elismertsége növekedjen, a natúrparkok működési feltételei javuljanak.

 


(Forrás: Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft.)

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám