`

A 2030-ig szóló Fenntartható Fejlődési Keretrendszer uniós végrehajtásáról készült közleményét mutatta be az Európai Bizottság az EU Környezetvédelmi Tanácsának 2016. december 19-i ülésén.

 


A 17 Fenntartható Fejlődési Célt tartalmazó Keretrendszert – amely a környezetvédelmi, társadalmi és gazdasági szempontok összehangolását célozza – az ENSZ 2015 szeptemberében fogadta el. A dokumentumban kiemelt helyen szerepel a víz kérdésköre, amely Magyarország számára hagyományosan fontos terület. A magyar delegációt vezető Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter emlékeztetett, hogy a vízpolitika már a 2011-es magyar EU-elnökség napirendjén is prioritás volt, ezt a témakört elemezték a néhány hete záruló, második Budapesti Víz Világtalálkozón is, amelynek eredményeiről a magyar tárcavezető tájékoztatást adott minisztertársainak.
– A vízgazdálkodási célok gyakorlati megvalósítása során egyaránt alapkövetelmény a fenntartható mezőgazdasági működés biztosítása, és a vízhez kapcsolódó ökoszisztémák megőrzése. A világtalálkozó záródokumentuma segít kijelölni azokat az irányokat, amelyeknek köszönhetően a következő generáció számára is megőrizhetjük vízkészleteinket – hangsúlyozta Fazekas Sándor.


Az átfogó Fenntartható Fejlődési Keret másik lényeges eleme a vegyi anyagok és a hulladékok környezeti szempontból megfelelő kezelése. A vegyi anyagok kérdésében a tanács – aktív magyar közreműködéssel – következtetéseket fogadott el, amely rámutat az uniós és nemzetközi folyamatok összefüggéseire és iránymutatást ad a kapcsolódó feladatok tekintetében.
A hulladékok, tágabb értelemben a körforgásos gazdaság témáját a soron következő, 2017 első félévi máltai elnökség kiemelt prioritásként kezeli – hangzott el Fazekas Sándor máltai kollégájával, José Herrera miniszterrel folytatott kétoldalú tárgyalásán.
– A körforgásos gazdaság üdvözlendő célkitűzésének megvalósítása során tekintettel kell lenni az egyes tagállamok eltérő körülményeire és gazdasági teherbíró-képességére is – hangoztatta a magyar tárcavezető.

 


(FM Sajtóiroda)

 

 


Szlovákiában is tenyésztenék a szürkemarhát
A magyar szürke szarvasmarha Szlovákiában történő törzskönyvezéséről egyeztetett Nagy István a Földművelésügyi Minisztérium parlamenti államtitkára és Csicsai Gábor, a szlovák Mezőgazdasági Minisztérium államtitkára Veszprémben. A magyar szürkemarha őshonos állatnak számít Magyarországon, ezért magasabb védettséget élvez a törzskönyvezésben. A védett őshonos mezőgazdasági állatfajták és a veszélyeztetett mezőgazdasági állatfajták egyedeit, valamint szaporítóanyagát kivinni csak a kiszállítást legalább 15 nappal megelőző bejelentés után, őshonos mezőgazdasági állatfajták esetében − így a magyar szürke szarvasmarha esetében is − a tenyésztési hatóság engedélyével lehet.
Az államtitkári találkozón Nagy István egy nemzetközi szövetség létrehozását javasolta. Jelezte, ha több országban is felmerül hasonló igény, akkor célszerű a Magyar Szürke Szarvasmarhát Tenyésztők Egyesületének koordinálni az állományok tenyésztését és standardizálni a tenyésztési programot. (FM Sajtóiroda)


 

 

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám