`

A klímaváltozás miatti aszályok kezelésével és a körforgásos gazdaság erősítésével is kiemelten foglalkoznak a Visegrádi Négyek.

Magyarország maradéktalanul teljesítette az Élőhelyvédelmi és Madárvédelmi Irányelv átültetését és megfelelően halad az inváziós fajokra vonatkozó uniós rendelet hazai megvalósítása tekintetében is – közölte V. Németh Zsolt. A környezetügyért, agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős államtitkár a csehországi Lednicében május 13-án a Visegrádi Négyek környezetvédelemért felelős tárcavezetői találkozón képviselte Magyarországot. A visegrádi országok tanácskozásához ezúttal Románia és Bulgária szaktárcáinak képviselői is csatlakoztak. Az együttműködés soros elnökségét betöltő Csehország az ülésen olyan aktuális környezetpolitikai témákat tűzött napirendre, mint a biodiverzitás védelmében meghozott uniós intézkedések hatékonyságának értékelése.
A tanácskozás másik fontos témaköre az unió által meghirdetett körforgásos gazdaság koncepciójának megvalósításához kapcsolódó kérdések voltak. Magyarországon jelenleg minden ember átlagosan évi 378 kilogramm hulladékot termel, amelynek 35 százalékát hasznosítjuk újra. Ezzel az európai mezőnyben ugyan nem vagyunk sereghajtók, azonban a fejlettebb környezetiparral rendelkező országok mind a hulladékmegelőzés, mind az anyagában hasznosítás terén sokkal előrébb járnak. Az uniós kötelezettségek mellett hazánk jól megfontolt gazdasági érdeke, hogy a jelenleg lerakókban landoló hulladék minél nagyobb hányada kerüljön vissza a termelési ciklusba, ennek megvalósítására Brüsszel jelentős forrásokat biztosít.
A klímaváltozás következtében egyre súlyosabb problémákat okozó aszály problémaköre is napirendre került. Mindez igen összetett, sok szereplőt érintő kérdés, ezért kezelése is csak összehangolt, komplex megközelítés útján lehetséges – hangzott el. A V4-es együttműködés országai megállapodtak abban, hogy a természeti jelenség ellen közösen, a kutatási eredmények és a jó gyakorlatok kölcsönös megosztásával fognak együttműködni.

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám