`

Az afrikai sertéspestis miatt bevezetett külföldi intézkedések hatására az árak esni kezdtek, ami aggodalmat keltett a hazai állattartókban. A szaktárca elemzése szerint azonban a tilalom nem indokolja az árak további csökkenését – derült ki az M1 Magyar Gazda című műsorából.


Magyarországon az intenzív tartási technológiának és a szigorú hazai állategészségügyi szabályozásnak köszönhetően a házisertés-állományban nem jelent meg az afrikai sertéspestis kórokozója. A sertéstartók alapvető érdeke és felelőssége, hogy az előírások betartásával továbbra is megóvják az állományt.
– Ezt már a madárinfluenzánál is megtanultuk, hogy bár a szabályaink kiválóak, de csak annyit érnek, amennyit betartunk belőlük – hangsúlyozta az M1 Magyar Gazda műsorában Nagy István agrárminiszter. – Az előírások nem véletlenül születtek meg, ezért ne a mindennapi rutint alkalmazzák, hanem mindenki tekintse át, hogy a szabályokat és a rendszereket mennyire lehet tartani és betartani egyaránt. Csak akkor lehet megvédeni a vírustól a házisertés-állományt is, hogyha egy telep kerítésétől egy teljességgel zárt rendszer van kialakítva, beleértve a behajtó járművek ellenőrzését és a beérkező dolgozók fertőtlenítését is.

Bár a magyar házisertés-állomány egészséges, egyes országok mégis importtilalmat vezettek be a Magyarországról származó sertéshúsra. Az intézkedések hatására az árak esni kezdtek, ami aggodalmat keltett az állattartókban. (Az Állategészségügyi Világszervezet idei közgyűlésén a szaktárca képviselője kiállt amellett, hogy egy állategészségügyi járvány megjelenésekor továbbra is a regionalizáció irányelve legyen érvényben, azaz ne az érintett ország teljes területére, hanem csak az adott régióra vezessenek be korlátozó intézkedéseket.)
– A mostani piaci folyamatok ismeretében nem tartjuk indokoltnak az árak további esését – jelentette ki Feldman Zsolt, az AM mezőgazdaságért felelős államtitkára. – A sertéstartók számára ennél alacsonyabb árak már nem méltányolhatóak és a piaci környezet sem indokolja.

A kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy kárpótolja azokat az állattartókat, akiknek csökkentek a bevételei.
– Július elején részesülnek az állatjóléti támogatásokban, amely anyagi segítséget fog számukra nyújtani – mondta el az államtitkár. – Ha a jövőben is lesznek nagymértékű károk, akkor az Európai Bizottságtól olyan rendkívüli piactámogatási intézkedéseket fogunk kérni, amelyek, ha utólag is, de adott esetben segítséget nyújthatnak az érintettek számára.

Elsősorban azokat a gazdaságokat érte kár, amelyek főleg Távol-Keletre értékesítették termékeiket. Fontos, hogy a vállalkozások ne csak egy régióval kereskedjenek, hanem az értékesítés szempontjából is több lábon álljanak, mert így könnyebben átvészelik a piaci ingadozásokat.
– Lényegében az eddig exportra értékesített árunak körülbelül egyharmadát érinti ez a típusú korlátozás – jegyezte meg Feldman Zsolt. – Akár a hazai piacon, akár az Európai Unióban vagy számos más olyan országban, amely nem vezetett be ilyen típusú korlátozást, szabad az értékesítés.

Az államtitkár hozzátette, azok a húsipari cégek, akik készültek a jövőre, már megpróbálták az értékesítésüket kicsit szélesíteni és ,,több lábra" állítani az elmúlt időszakban.
– A kormány pedig abban próbál segíteni az egész ágazatnak, hogy ezeket az európai és hazai értékesítési csatornákat különféle marketingeszközökkel és piacfejlesztéssel erősítse – mondta.


(forrás: hirado.hu)

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám