`

Több mint 120 szakember – köztük méhészek, tudósok, kutatók és döntéshozók – részvételével rendezték meg június 27-én a Towards a European Bee Partnership (Egy európai méh-együttműködés felé) elnevezésű találkozót – közölte a NÉBIH. A kezdeményezés célja az európai szintű összefogás megteremtése a méhegészségügy fejlesztése érdekében.


A találkozót az Európai Parlament által évente megtartott "Méhek és Beporzás" tematikus hét részeként tartották meg. Az egyeztetés fókuszában a méhekkel kapcsolatos adatgyűjtés és -megosztás fejlesztése állt. Mariya Gabriel EP-képviselő, az EP Méhészet és Méhegészségügy Munkacsoportjának elnöke megjegyezte: kulcsfontosságú, hogy a méhtartók, a tudósok, az NGO-k, az ipari szereplők, a gazdák, az állatorvosok és az EU intézményei folytassák és hosszútávon még inkább összehangolják a rendelkezésükre álló adatok és információk megosztását egymással.

Elsősorban Európában és Észak-Amerikában szembetűnőek azok a rendszertelen méhveszteségek, amelyekről a monitoringprogramok révén szerzünk tudomást. A rovarpusztulások nem vezethetőek vissza egyetlen okra, hátterükben több tényező áll, így például a növényvédő szerek, a ragadozók (elsősorban a Vespa nemzetség lódarazsai, közülük is leginkább az ázsiai óriás lódarázs), a klímaváltozás, az élőhelyvesztés és a területek tápanyagromlása.

A stresszfaktorok együtt sokkal veszélyesebbek a méhkolóniákra, mintha külön-külön hatnának. A hatékonyabb kockázatértékelés és adatmegosztás érdekében hozta létre az EFSA (Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság) a MUST-B nevű projektet. Az EFSA MUST-B munkacsoportjában elnöklő Simon More így fogalmazott: ,,A Towards a European Bee Partnership eredménye, hogy minden résztvevő fél részéről szándék mutatkozott az közös munkára. Az EFSA közreműködése mellett létrehozunk egy csoportot az európai méh-együttműködés előmozdítására. Ez azonban csak a kezdet. További eszmecserére lesz szükség, hogy a kollaborációt olyan széles körűvé és jelentőssé tegyük, amennyire csak lehetséges."

 


(NÉBIH)

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám